Няколко хиляди българи от близо и далеч събра най-масовото ски спускане в курорта Пампорово. На Националния празник скиори и сноубордисти, облечени в народни носии се спуснаха от върх Снежанка.
Празничното скиорско шествие тръгна в 11:30 часа и протече с много настроение и патриотичен дух под звуците на гайди и тъпани. На пистата се изви и хоро.
Тази година малко преди старта на шествието от връх Снежанка млад мъж от София падна на колене на пистата и предложи брак на приятелката си. Тя каза "Да" пред погледите и бурните аплодисменти на стотици скиори и сноубордисти, облечени в народни носии.
Репортажът от Пампорово на Радостина Чернокова е в звуковия файл.
16 дървета е ще бъдат изсечени заради изпълнението на проекта на ул. "Леденика" в район "Централен" , съобщи за Радио Пловдив директорът на общинското предприятие "Градини и паркове" Радина Андреева. Предстои премахването на чинари, липи, американски ясен и сливи, а на тяхно място ще бъдат засадени 39 дървета от вида явор. Някои от..
Строител и машинен оператор са най- търсените специалисти през тази година на пазара на труда, сочи анкетата сред работодателите в Пловдивска област. Проучването, което бе представено днес в областната администрация, се провежда за осма година от Агенцията по заетостта. В анкетата за Пловдив са участвали близо 300 работодатели, като 90 на сто от..
Гражданско недолство предизвика промяна на проект за изграждането на нов път между ул. „Леденика“ и бул. „Копривщица“ в район „Централен“. Първите дейности по отварянето на вътрешнокварталната улица без изход започнаха преди дни, а изсичането на първите дървета по трасето изкара хората от близките блокове навън. Още сутринта беше..
На изборите за общински съветници в Пазарджик "БСП-Обединена левица" е увеличила своя резултат с 493 гласа, което представлява ръст от 26%. От 1892 гласа през 2023 г. сега имаме 2385 гласа, увеличаваме броя на общинските си съветници от три на четири в условията на един изключително разпокъсан политически местен парламент. Това заяви на..
На 14 октомври Православната църква почита паметта на Света Параскева , наричана още Света Петка Българска . Светицата е считана за закрилник на семейството и дома, на плодовитостта и благополучното раждане, затова не е случайно, че именно от празника й започват годежите и сватбите. Преподобна Петка, наречена още Българска, е родена в град Епиват..