Чолаков обяви, „командироването“ техника е обичайна практика за предприятието, което има 14 клона. Багери и булдозери ще дойдат другата седмица от Пазарджик и Сливен. Това е така, защото за почистването на речно корито се иска специална верижна техника, а дружеството има само единна такава машина.
Помощта от други поделения ще се използва и за други обекти, голяма част, от които са сред пострадалите от септемврийските наводенения.
Последният верижен багер е закупен през 2007 ма година, което е доста паказателно за възможностите за работа, посочи управителят. По думите му финансовите дейности са приоритет на централото управление на „Напоители системи“, към което непрекъснато се отправят искания за обновяване на техническия парк. Трябва да има целенасочена държавна политика, заяви Чолаков, защото тази ситуация е резултат от 10-15 години натрупване.
Защо водата за напояване е скъпа и защо фермерите протестират?
Предприятието губи още при добиване на помпена вода, каза в отговор Костадин Чолаков.
"Дори и след компенсацията от държавата за електричество, пак сме на загуба".
В Пловдивска област инфраструктурата се поддържа в относително добро състояние, но и ма е разрушена, каза Костадин Чолаков. Каквато и да е помощта от правителството необходимите инвестиции са огромни.
Напояваме 100 000 декара на стотици земеделски производители. За последния сезон са събрани всички задължения, но има и стари неизплатени задължения, за които се водят дела. За този сезон има увеличние на заявките за напояване с 20%.
Проблемът обаче е липсата на вода и засушаването, сухата зима е оставила язовирите на 50- 60%.
Цялото интервю е в прикачения ззвуков файл.
Много европейски бизнеси могат да престанат въобще да търгуват на американския пазар, прогнозира Адриан Николов от ИПИ по повод наложите от Доналд Тръмп мита. Една от възможнастите е да се изнесат производствата в САЩ. А иначе всяка една наша стока, която се продава в САЩ ще е с 20% по- скъпа. Моментният шок на борсите едва ли има..
Във втория епизод от поредицата "Елементи в криза" се фокусираме върху проблема с мръсния въздух в Пловдив. Експерти като доц. д-р Ангел Джамбов и представители на местната власт разкриват противоречията между наука, политика и очакванията на гражданите. Трафикът, старите печки, липсата на зелени площи и паленето на отпадъци са сред най-големите..
С двудневен конгрес “Наука и практика“ Факултетът по дентална медицина на МУ-Пловдив ще отбележи 55 години от създаването си. Форумът включва лекционна част и теоретико-практически курсове по всички дисциплини във факултета и ще бъде съпроводен с дентално изложение и демонстрации. Според декана на факултета проф. Ангелина Влахова научният конгрес е..
„Ден на Освободението на Америка и началото на нов златен век “ – с тези думи президентът на САЩ Доналд Тръмп обяви търговска война на света и наложи мита за вноса. За Европа те са 20%, за Китай – 34%, за Индия – 26%, за Виетнам 46%, за Великобритания – 10%, за Япония 24% и т.н. Стабилността на управлението и търговските..
Историята на Пловдив започва от Плоската могила на Брезовско шосе, тъй като това е най-старото обитавано място на града. Това обясни археологът Десислава Давидова, която проучва обекта. Археологическите проучвания по Брезовско шосе ще бъдат възобновени след Великденските празници и ще продължат до края на годината, добави Давидова . На..