Жители на село Шишманци, община Раковски, ще протестират срещу инвестиционното предложение на фирма „Холсим“, която иска да развива кариера за добив на строителни материали край селото.
Фирмата иска да разшири обхвата на действащата кариера с още 62 дка, но така границите й ще стигнат до обработваемите земи и почти до домовете.
Припомням, че австрийската фирма от години добива материал от други две находища в Шишманци, като едното е с изтекъл срок на концесия, а другото все още е в експлоатация.
Хората се обявяват изцяло против добива и заявяват, че ще затворят пътя Шишманци – Белозем, който минава близо до кариерата.
Въпреки обещанието на "ВиК-Пловдив" до 17:00 часа да бъде ликвидирана голямата авария на магистралния водопровод, който захранва Стария град в Пловдив, това не се случи. Повредата, станала през нощта, остави без вода високите части в центъра на града. Причината за спукания водопровод е остарялата и амортизирана водопроводна мрежа. Точно..
Авария е възникнала тази нощ в центъра на Пловдив . Спукан е магистрален водопровод, който захранва целия Стар град, съобщиха от "ВиК-Пловдив". Пробивът е на ул. "Княз Ал. Дондуков-Корсаков" , точно пред входа на известен ресторант, близо до сградата на Радио Пловдив. Заради повредата без вода са високите части на Стария град , както..
Цените на основни хранителни продукти, плодове и зеленчуци на борсите у нас продължават да се повишават и тази седмица, сочат данните на Държавната комисия по стоковите борси и тържищата. Макар и минимално, но се покачва и индексът на тържищните цени, който отразява движението на цените на хранителните стоки на едро в България. Тази седмица той се..
22-рото издание на Гайдарското надсвирване и родов събор в родопското село Гела завърши с триумф за Костадин Петров , който спечели най-престижното отличие в тазгодишната надпревара – приза „Дафо Трендафилов“ . Тази награда се връчва за първи път в историята на събора. В силно оспорвана и емоционална битка на сцената, Петров надсвири достойния си..
На 3 август се чества Световният ден на динята. Празникът се празнува най-вече в Съединените щати. Сред най-популярните състезания по това време са замеряне с дини и надплюване със семки. Любопитно е, че има над 1200 разновидности на сочния плод в над 96 държави по света. Динята съдържа над 92% вода, най-високият процент сред плодовете, заради което..