Информационен ден за представяне на процедурата по изграждане на нови възобновяеми енергийни източници за собствено потребление в комбинация с локални съоръжения за съхранение на енергията в предприятията ще се състои в Дом на културата „Борис Христов“.
Инициативата се осъществява от Министерството на иновациите и растежа в рамките на кампания на Главна дирекция „Европейски фондове и конкурентоспособност“ по Националния план за възстановяване и устойчивост.
Общият бюджет за процедурата за насърчаване прехода на частния сектор към екологосъобразна дейност е 200 млн. лева.
Интервю - звуковия файл:Литийно шествие ще се проведе тази вечер за празника на митрополитския храм „Света Марина“ в Пловдив. От 18 часа в навечерието на празника на Св. Марина ще започне шествието с копие на чудотворната икона на Св. Богородица Божигробска, от катедралния храм “Успение Богородично” до митрополитския храм “Св. Марина”. Там ще се отслужи празнична..
БАБХ въвежда допълнителни временни ограничителни мерки заради откритите огнища на шарка по дребните преживни животни в Пловдивска област. За срок от 21 дни се въвежда забрана за придвижване, търговия, транспорт и извеждане на паша на животните в цялата област. Изключение се допуска само за животните, предназначени за незабавно клане или преминаващи..
Районният съд в Пловдив промени мярката за неотклонение от „постоянно задържане под стража“ в „парична гаранция“ на обвиняемия по делото „Дебора“ – Георги Георгиев. Размерът на паричната гаранция е 25 000 лева. „Магистратите прецениха, че дългият срок, в който е задържан подсъдимият, е отслабил интензитета на онази опасност, която..
Над 63% от местата държавна поръчка в Пловдивския университет „Паисий Хилендарски“ за академичната 2025/2026 година са запълнени след първо класиране. Изцяло заети са местата в специалността „Педагогика на обучението по физическо възпитание“ задочна форма на обучение. Приети и записани във висшето училище са 2410 първокурсници, като 1907..
Панагюрище е застрашено от безводие, ако не се направи спешен ремонт на най-компрометираните участъци от водопроводната мрежа. За да не се стигне до воден режи, до дни започва ремонт на съоръженията от Бошуля до помпена станция номер 3. Във видеообръщение, кметът на Панагюрище Желязко Гагов призова жителите на общината да не ползват питейна вода за..