В Световния ден на водата 22 март теми, свързани с екология и конфликти, преобладават в днешната ни програма „Ден след ден“.
Жители на 5 асеновградски села излязоха на протест с искане да спре концесията за добив на инертни материали край Горнослав. Мненията на хората и на кмета на общината събра Живка Танчева.
Кметът на община Кричим алармира, че състоянието на републиканския път Кричим – Девин, е много лошо, а той втора година не може да се разбере с АПИ за ремонта му. С Атанас Калчев разговаряме минути след 15.30 ч.
Екоинспекцията в Смолян разпореди всички незаконни сметища да бъдат почистени, като ангажиментът е на кметовете по места. За казуса разказва кореспондентът ни в Смолян Радостина Чернокова.
В Деня на водата РИОСВ – Пловдив организира почистване на коритото на Марица. В екоинициативата участва Веселина Пеева.
Днес в Международния панаир в Пловдив бяха открити изложбите „Природа, лов, риболов“ и „Цветна пролет“. За тях разказва Антоанета Петричанска.
В Пловдив започва санирането на голям жилищен блок по ОП „Региони в растеж“. По темата – репортаж на Антония Попова.
На финала Стоян Терзиев ще ни разкаже как пловдивските рокери посрещнаха пролетния мотосезон.
Бъдете с нас до 17.00 ч.! Ще бъде интересно!
Днес ви срещаме с две предстоящи събития в града ни - едното насочено в грижата за река Марица, другото с грижа към бъдещето на децата. Предстои пролетно почистване на Марица, което организират от Фондация "Смокиня". Подробности за инициативата предвидена за тази събота, очаквайте в разговора с представители на "Смокиня". За предстоящия концерт на..
В четвъртък сутрин с темите от деня и събитията в развитие. - На къде върви светът, Европейският съюз и България? Ще намалеят ли противоречията и кризите, или ще се увеличат? Може ли да има нов световен ред без война? На тези въпроси търсим отговор, преди срещата на върха на ЕС в Брюксел, в разговар с политолога и университетски преподател доц.Милен..
След отдръпването на САЩ, основният ангажимент върху сигурността в Европа, включително в продължаващата да е във война Украйна, остава за европейските страни. Този логичен извод обаче, ще доведе до конкретни решения-и най-вече резултати, бавно и трудно. За ползите, които би имала в този процес българската отбранителна промишленост, ще говорим с..
В най- женския месец и в годината, в която Пловдивски Културен Институт отбелязва своите юбилейни 10 години, Ви каним да се потопите в свят на цветове, емоция, креативност. "10 години вдъхновение заЕДНО" е изложбата, която се открива навръх осми март в галерията на ПКИ,с начален час 18:00. За експозицията и участничките в нея разказва Илиян Колев -..
Доналд Тръмп в своя управленски поход продължава да смайва световната общност. След като САЩ спря военната помощ за Украйна, макар и временно, ЕС излиза с нов план „Да превъоръжим Европа“. Докъде ще стигне всичко това и ще успее ли ЕС да отговори обединен на новите предизвикателства? Темата ще коментираме с професор Светослав Малинов ,..