Общините Девин и Златоград са сред първите в страната, които направиха даренията си за Пилон "Рожен", съобщиха от Фондация "Наследство в бъдещето".
Съветниците в Девин гласуваха 5 000 лв. за Паметника на обединението, а колегите им в Златоград - 10 000 лева. Още при стартирането на проекта местните власти обявиха подкрепата си за изграждането на внушителния паметник.
111-метровият пилон на Роженските поляни ще извиси българското знаме на рекордна световна надморска височина от 1430 метра. В основата му ще бъде вградена капсула на времето и плоча от мрамор, изобразяваща картата на България, с посланието към бъдещите поколения.
Планирано е Паметникът на обединението да бъде официално открит на 13 юли т.г., а след официалната церемония ще има голям концерт на Лили Иванова.
Полицията арестува 56-годишна жена, проявила агресия срещу медик от спешен кабинет на пловдивска болница. Срещу нея е започнало бързо производство. Сигналът за агресивното поведения на жената е получен от автопатрул на Второ РУ чрез тел. 112. Според първоначалната информация, жената е влязла във физическа саморазправа с дежурния лекар,..
Община Пловдив получи безвъзмездно европейско финасиране от малко над 8 милиона лева за два инфраструктурни проекта. Над 6 милиона лева от тях ще са за пълното довършване и цялостно обновяване на кино Космос- за оборудването, обзавеждането му и оформяне на публичното пространство. Припомням, че ремонтът на киното вече вече започна с..
Регионалният исторически музей – Пазарджик официално поиска от Общински съвет – Пазарджик и от кмета на общината да му бъде върната залата за изложби, отнета преди 30 години и превърната в пицария. В писмо до местната власт се подчертава важността на музея, като институция с традиции в науката и изследователската дейност, една от първите,..
Пет фирми подадоха заявки за изпълнител на проекта за реконструкцията и благоустрояването на ул. „Иван Вазов“ в участъка от пл. „Централен“ до ул. „Авксентий Велешки“. Това е първият етап от цялостното преобразяване на Тютюневия град по обявената от Община Пловдив обществена поръчка, става ясно от електронния сайт за обществени поръчки...
Нов пожар по непредпазливост от селскостопанска техника пламна в землището на Садово, но бързо бе потушен. Оказало се, че пламъците са тръгнали от трактор с три ремаркета и бързо обхванали натоварените бали със сено. Въпреки бързата намеса на пожарникарите, са силно увредени 17 шумоизолиращи пана покрай ЖП линията. Вероятната причина за запалването..