Поредна инспекция на строителните дейности на стадион "Локомотив" направиха кметът Здравко Димитров и неговият заместник Пламен Райчев. Те бяха придружавани от кмета на район "Южен" Костадин Язов, който е отговорник за строежа от страна на Община Пловдив.
Кметът разгледа напредъка на южната трибуна, една трета от която ще бъде предназначена за гостуващи привърженици.
Той изказа задоволството си от просторните помещения, предвидени за съблекални, пресцентър и административни стаи, добиващи все по-завършен вид, а Костадин Язов го запозна и с предстоящите дейности по трибуна "Спорт клуб".
Там вече има бетонен фундамент, а тези дни се поставя и обратния насип. Предстои прокарването на водопровод и канализация под трибуната, а строителството на наземната част ще започне веднага след приключване на строителните дейности по южната трибуна.
Костадин Язов увери кмета, че според разчетите на изпълнителите, това ще се случи до края на май.
Защитникът на Локомотив (Пловдив) Лукас Риян получи контузия по време на срещата със Славия. Той бе заменен в средата на първото полувреме от Тодор Павлов. Лукас Риян е с разтежение на адукторите. Това означава, че той ще бъде извън терените в следващите поне две седмици, като ще пропусне двете поредни визити на Черно море и Спартак (Варна). Локомотив..
Юношата на Ботев (Пловдив) Никола Илиев получи повиквателна за младежкия национален отбор на България. Това е поредна повиквателна за атакуващия футболист, който е капитан на „лъвовете“. По време на лагера българите ще изиграят две Европейски квалификации – срещу Гибралтар на 5 септември и Азербайджан на 9 септември.
БК Локомотив (Пловдив) привлече нов гард. Това е Мирослав Лилов, който ще носи екипа на тима през следващия сезон. "БК Локомотив (Пловдив) с радост обявява, че към отбора се присъединява младият и талантлив баскетболист Мирослав Лилов - стрелящ гард и леко крило, роден през 2005 година. Мирослав има богата визитка за възрастта си и вече е натрупал..
Марица постигна нова убедителна победа в шампионата. „Жълто-сините“ победиха с 4:1 гостуващия тим на „Димитровград“ в среща от 3 кръг на Югоизточната Трета лига и застанаха начело заедно с отборите на Левски (Карлово), Марица (Милево), Созопол и Атлетик (Куклен), които имат по 6 точки. Георги Трифонов отбеляза два гола за домакините, а по веднъж се..
Ботев (Пловдив) записа първи успех за сезона, след като с човек по-малко на терена "канарчетата" стигнаха до пълен обрат срещу Берое като гост и спечелиха с 2:1. Даниел Бодега в 46-ата минута беше точен за домакините, а Димитър Митков в 81-ата изравни. Карлос Алгара си отбеляза автогол в добавеното време, с който Ботев стигна до пълния обрат. Преди това..