Над 100 търговци от "Брезовско шосе", както и живеещите граждани в съседните блокове блокираха в 8 часа тази сутрин кръстовището с бул. „Северен“.
Трафикът бе спрян до 10 часа. Търговците в района протестират срещу бавния ремонт на "Брезовско шосе" и щетите, които бизнесът им понася от затвореното движение в района.
Заради протеста им маршрутът на автобусите с номера 9 и 15 се променя.
Протестиращите пред Радио Пловдив:
"Повече от една година ситуацията е трагична. Ремонтът започна на 12 февруари миналата година и пътят е затворен частично. Но мръсотията и прахолякът са огромни."
Към кмета: "По - слабо управление не сме имали!"
Търговията ни е страшно затруднена. Клиентите ни много трудно идват тука, а това влияе върху всичко!"
"Щом става дума за археологията, нека тя да бъде спасена, но нека да се задействат по - бързо и да го свършат! Това искаме."
Калина Зарчева, работи на бул. "Брезовско шосе":
"Искаме кметът да ни помогне за удължения толкова дълго време ремонт.
Фирмата изпълнител ни уверяваше, че до края на годината отсечката от "Брезовско шосе" до бул. "Дунав" ще бъде завършена. Сега вече е краят на месец март, а нищо не е направено.
Загубите са огромни. Има фирми, които затвориха. Тези, които останаха, разходите са за наша сметка".
Иван Бечевски, собственик на магазин на "Брезовско шосе":
"Поне четири пъти са ни уверявали, че ремонтът на "Брезовско шосе" ще приключи. Това не се е случило до момента.
А ние питаме: Дори и да го асфалтират, ние как да си върнем клиентите, които вече сме загубили?
На този обект няма нито една работеща машина и нито един работник! Оставаме си с празните обещания! Готови сме и на нови протести."
"Ул. Безовско шосе ще бъде завършена до края на годината", каза кметът на Пловдив Здравко Димитров по повод протеста на търговците и живеещите в близост. Той затвори кръстовището на бул. Сверен с Брезоско шосе за два часа от 8 до 10
В края на мандата ще де учудите колко неща са свършени, каза той по повод твърденията на протестиращите, че това е най-слабото управление.
Епизоотичната обстановка в Пловдивска област се влошава. Областният щаб за защита при бедствия съобщи за още 11 нови огнища на шарка по дребните преживни животни. Общият им брой вече е 65, като най-засегнати са общините Марица, Раковски, Калояново, Брезово, Съединение и Садово. Въведени са допълнителни ограничения – забранява се достъпът на..
С помощта на дрон от височина се набелязват тлеещи огнища, за да се насочат към тях аварийните групи за погасяване. Теренът обаче е изключително трудно проходим - отвесен скат с почти 50 градусов наклон, гъста растителност и стръмни скали. Няколко групи огнеборци остават да дежурят в целия район през нощта. Наблюдението продължава заради все още..
Бетонният мост няма хидроизолация и положеният пласт от 4 сантиметра асфалт е временно решение за през зимата, но не и постоянно решение. Това заяви за Радио Пловдив Цанко Драгиев от фирмата изпълнител на ремонтните дейности в участъка, за който днес се появиха снимки с компроментирана част от настилката. По думите му още преди да започнат..
Пожар в горски площи край беловското село Габровица се е запалил по обед. На място са всички дежурни екипи на пожарната в Белово, както и участници от доброволното формирование в града. Кметът на община Белово Стойков Стефанов уточни, че пожарът е на километър от населеното място. "Противопожарните екипи и доброволците са реагирали бързо и се..
Пожар се разгоря този следобед в района на асеновградските квартали "Горни Воден" и "Долни Воден". Огънят е пламнал в част от гора, засегнати са и градини. Изгоряла е постройка в района, като към момента няма опасност за населението и жилищните сгради, съобщават от общината. За овладяване на пламъците се борят няколко екипа на Пожарната и на..