Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

1-ви април е Ден за размисъл преди вота в неделя

| обновено на 01.04.23 в 10:10

1-ви април е ден за размисъл преди утрешните предсрочни парламентарни избори. Забранени са предизборните послания и политическата агитация както днес, така и в самия ден на вота, а също и оповестяването на социологически проучвания за електоралните нагласи. 

От ЦИК нееднократно призоваха медиите да не нарушават закона и забраните за агитация и разпространяване на социологически данни. Социалните мрежи не попадат в обхвата на тези забрани.

Хиляди членове на секционни комисии както в страната, така и в чужбина днес са ангажирани с подготовката на вота - получаването на машините, изборните книжа и тестовете на устройствата за видеонаблюдение. След приключване на работа изборните помещения ще бъдат запечатани. 


302 226 хиляди  пловдивчани могат да упражнят правото си  на глас днес в извънредните парламентарни избори, като за първи път ще гласуват 1 876 избиратели. В областта избирателите са 290 000.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Камерите щракнаха най- бързите и яростни шофьори край Пловдив

В Пловдивския участък на магистрала „Тракия“ са засечени най- високите за страната скорости, откакто  се прави заснемане с ТОЛ  камерите. От МВР посочват, че рекордът е на отсечката между Цалапица и Радиново с два случая – единият за шофиране с  223 километра в час и един с 222 километра час. На трето място с 219 км/ч се е движил автомобил в отсечката..

публикувано на 08.10.25 в 16:55

Арести за пране на пари и укриване на данъци в Столипиново

При спецакция в пловдивския квартал „Столипиново“ са арестувани няколко души. Операцията е била са насоченост пране на пари и укриване на данъци. Засега не е ясно дали задържаните са действали в организирана престъпна група, или са самостоятелни играчи. От полицията обещаха повече информация на по-късен етап.

публикувано на 08.10.25 в 16:01

Километрични задръствания по АМ "Тракия" заради ремонт

Километрични задръствания по АМ „Тракия“ и сериозни затруднения на трафика между София и Пловдив има днес по аутобана. На излизане от столицата посока Пазарджик тапата е 15 километра, казват шофьори.  Причината е въведеното ограничение от АПИ, заради ремонти в деветкилометров участък от трасето, където движението е прехвърлено изцяло в..

публикувано на 08.10.25 в 15:06

Фалшиви сигнали за паднали дървета засипват "Градини и паркове" в Пловдив

Екипите на общинското предприятие „Градини и паркове“ работят активно по сигнали за паднали клони и дървета след неблагоприятните метеорологични условия през последните дни. До момента в предприятието са получени 70 сигнала, на които вече са реагирали служители, подпомогнати от Гражданска защита и Пожарната, съобщи в интервю за Радио..

публикувано на 08.10.25 в 14:13

Ремонтират залата по бокс, джудо и вдигане на тежести в Пловдив

Община Пловдив започва цялостен ремонт и модернизация на залата по бокс, джудо и вдигане на тежести, разположена край Гребната база. През годините тя е била поддържана със лични средства на треньорите на клубове, но сериозен ремонт не е правен от десетелителия. Предвидена е  цялостна енергийна ефективност – топлоизолация, ремонт на..

публикувано на 08.10.25 в 14:13