Покана за прекрасното събитие „Засаждаме 1500 дръвчета“ , организирано от Планинско спасяване - област Пазарджик!
Във връзка с началото на традиционния български празник „Седмица на гората“, и днес Планинско спасяване – област Пазарджик, продължават засаждането на 1500 дръвчета, дарени ни от Гората.бг - ясени, липи и акации.
Началото е в 10:00 часа, като сборният пункт е Кучешката градинка при мост Атлантик. Теренът, който ще бъде залесен е около мост Атлантик в посока р. Тополница.
Мирна акция под надслов "Свобода за военнопленниците" ще се проведе в 19:30 на площад "Съединение" в Пловдив. Организатор е военният кореспондент Горица Радева, която от две години е в Украйна и отразява войната. Инициативата е израз на съпричастност към всички, които страдат от войната, и покана хората да изразят позиция в името на човешките..
Съвет по туризъм – Пловдив и Община Пловдив Ви канят на „УИКЕНД В ПЛОВДИВ“ . Осмото издание на фестивала ще се проведе в града под тепетата на 1, 2 и 3 август 2025 г. Веднъж годишно и само през този уикенд имате възможност да се потопите в магията на най-стария жив град в Европа и един от най-старите в света, като се възползвате от..
Младите лекари ще продължат с протестните действия през септември, ако народните представители не приемат техните искания. Това заяви в интервю за предаването „Точно днес“ на Радио Пловдив доктор Божидара Стоенчева, пловдивският стажант лекар и член на Инициативния комитет на „Бъдеще в България“, която участва в протестната инициатива в..
Ще пренареди ли политическата матрица искането на Делян Пеевски за закриване на антикорупционната комисия и възможни ли са трусове в коалиция „Продължаваме промяната – Демократична България“, които не са много единни в случая? Темата коментира в програма "Точно днес" депутатът от ПП-ДБ Стою Стоев. Според него е нормално в една коалиция от три..
Създаването на фонд „Благоустройство“ в Пловдив трябва много добре да се обсъди, за да не се стимулира издаването на повече строителни разрешения, както от районните кметове, така и от голямата община. Това заяви пред Радио Пловдив кметът на пловдивския район „Тракия“ Георги Гатев . Той подчерта, че все още не е ясен механизмът, по който ще се..