Ден преди официалното първо заседание на 49-то НС коментираме изборните резултати и шансовете да се състави правителство в рамките на този парламент. Събеседници по темата са политологът доц. Милен Любенов и проф. Огнян Герджиков, бивш председател на НС и бивш служебен премиер.
Какво означава изтичането на над 50 доклада на американското разузнаване с гриф „секретно“ в Мрежата? До колко отговаря на истината твърдението там, че България е изразила готовност да предостави своите изтребители МиГ-29 на Украйна? Въпросите задаваме на проф. Румен Кънчев, бивш заместник-министър на отбраната и експерт по международна сигурност.
На Велики вторник поглед и към празничната трапеза в неделя. Ще има ли достатъчно българско агнешко месо на пазара на нормални цени? Доколко отговаря на истината информацията, че е засечено месо с произход Северна Македония, което се представя за българско? Питаме Симеон Караколев, съпредседател на Националната овцевъдна и козевъдна асоциация, а Антоанета Петричанска провери какви са цените по магазините в Пловдив.
Бъдете с нас до 17.00 ч.! Ще бъде интересно!
Тази неделя, говорим за месец май. Очаквайте астробюлетина за месеца, със Стефи Недевска. С Ани Шилева, от „Добролетие“, разказваме за една прекрасна тяхна инициатива, „Балът е за всеки“. Ще ви разкажем и как синхроничността по Юнг, обяснява логиката на гаданията? Започваме, след новините в 7 сутринта.
В светлата седмица, седмицата след Възкресение Христово, гост в Добро утро, ден е игумена на Бачковския манастир Величкия епископ Сионий. Роден е в София в семейството на занаятчии - бижутери, завършва немска гимназия. Още от малък проявява интерес към духовенството. След като отбива военна служба учи в паралелния курс на Софийската духовна..
Ремонтът на Хуманитарната гимназия в Пловдив ще започне в началото на юли, вместо в началото на май, както бе предвидено. Решението и взето след среща на местната власт с родители и спорове кога строителните работи ще пречат по-малко да работата в училището. Ще чуем по темата кметът на район „Централен“ Георги Стаменов и заместник-кметът с ресор..
За процесите на създаване и обновяване на публични пространства, които ангажира местните общности и дават възможност за иновативно и устойчиво развитие на градската среда, ще ви разкажем в разговор с младежкия сътрудник Ада Хейрула, от Младежки център Пловдив. Събитието „Академия за млади плейсмейкъри“, има за цел да докаже, че промяната започва от..
Последният работен ден от светлата седмица ще засегнем важните теми за Пловдив, ето какво ще чуете във времето до 9.30 часа: Как ще се отрази вторият етап от ремонтните дейности на Хуманитарната гимназия „Свети свети Кирил и Методий“ и каква организация ще бъде създадена? По темата след срещата с родителите ще говорим с Владимир Темелков ,..