11 години след като стадион „Ботев“ в Пловдив получи разрешението за строеж, днес регионалният министър Иван Шишков връчи на кмета Здравко Димитров издаденото от ДНСК разрешение за ползване.
„Буквално то беше издадено преди един час от колегите от Дирекция „Национален и строителен контрол“. С пожелание да завърши и вторият етап на строежа на „Христо Ботев“, с пожелание да завърши и стадион „Локомотив“. Пожелавам на Пловдив, освен като една изключително културна столица, да продължи да се развива и като изключително силна зона за спорт. Защото Пловдив е град, който е създал изключително силни спортисти на България“, каза министър Шишков.
Кметът Здравко Димитров благодари от името на всички пловдивчани.
На днешния 20 септември се навършват 104 години от основаването на емблематичния пловдивски футболен клуб "Марица"! Много, много време измина от онзи ден през 1921 година, в който населението на северен Пловдив ликува по улиците на квартала, след като е обявено учредяването на клуба, носещ името на един от най-разпознаваемите символи на любимия ни град...
Деветият кръг в Първа лига продължава с два мача днес. От 17.00 часа новакът Добруджа посреща Локомотив София, а в 19.30 стартира мачът между ЦСКА 1948 и Локомотив Пд. Този мач можете да проследите в ефира на Радио Пловдив. В Бистрица един срещу друг ще застанат две силни постижения от началото на сезона. „Червените“ са стопроцентови след първите си..
Пловдивчанката Елизара Янева изигра много силен мач и се класира за полуфиналите на сингъл на турнира от ITF за жени в Пазарджик "Goto Diamonds Cup". Надпреварата се провежда при отлични условия на базата на ТК "Фаворит" и е с награден фонд 40 хиляди долара. 18-годишната Янева победи убедително на четвъртфиналите с 6:3, 6:1 втората в схемата и №264 в..
Българският футболен съюз обяви, че няма да прави промяна в часа на отложения двубой от VI кръг на първенството между „Ботев“ (Пловдив) и „Левски“ (София). Срещата ще се изиграе на 30 септември (вторник) от 17:30 ч., както вече беше насрочена. От централата уточняват, че решението е взето в координация със Спортно-техническата комисия към БФС,..
Ботев (Пловдив) осъществи трансфер №16 в лятната си селекция. „Жълто-черните“ подписаха дългосрочен контракт с Талес Жозе да Силва. Талес е роден на 28 септември 1998 година в Бразилия. Крилото е играло в редица отбори в родината си, Южна Корея и Бахрейн. За последно офанзивният играч бе част от бразилския Ретро, където бе съотборник с Франклин..