Траектории между реалностите и илюзиите очертава непрекъснато обогатяващият се с ракурси към темата власт разговор между първите политически сили в Парламента.
За да стане факт отказът на ГЕРБ-СДС от първия мандат, необходими са гаранции и аргументи, че вторият ще има 100% резултат и че той ще бъде задължително добър. Първите са готови с повече от един състав на Министерски съвет, в зависимост от нуждите и ситуацията, а Вторите може и да се съгласят да предложат състав на Правителство, както бе поискано от тях, но без да се назовават имена. И след предварително обсъждане вътре в Коалицията в четвъртък. Сложната тактическа игра на нерви и изчакване за не/възможен Кабинет ще се развие вероятно до часове в неочаквана посока, рамкирана от програмата за управление на страната и много неизвестни. Формулираме ги в разговор с политолога Светлин Тачев.
След като противопоставянето на „Възраждане“ и ДБ в НС отчете непрестижни върхове на арогантност и пошло красноречие, рязко контрастиращи на внезапно умиротворения диалог между доскорошните антагонисти в управлението на държавата ГЕРБ-СДС и ПП-ДБ само преди ден, се стигна до непредвидена почивка за уталожване на страстите. Затруднени ли са изследователите на езика да догонват промените в политически и медиен контекст – събеседник – проф. Андреана Ефтимова - автор на книгата „Двойнственият език в медиите – език на политическата коректност срещу езика на омразата“.
За какво ще стигнат парите за здраве през 2023 гг., които са с около 1 милиард повече. Как този факт ще промени системата – събеседник Красимир Грудев – председател на Сдружението на частните болници.
В минутите за култура - Стефка Тотева представя книгата си "Криминалтанго" в Културния център на Радио Пловдив.
А с артистичния директор на Опера Пловдив - диригента Деян Чобанов разговаряме за предстоящия спектакъл "Верди срещу Вагнер" с участието на хор и солисти и под диригентската палка на директора на Истанбулската опера Роберто Джанола.
"Добро утро, Ден" и в четвъртък оставаме в компанията на д-р Ваня Велкова - основател на Българското училище в Хамбург и удостоена със званието "Жена на годината" 2016-та.

Вълната от протести заради недоволството от първия държавен бюджет в евро продължават. Демонстрациите имат политически и икономически измерения. Парите на държавата, които обикновено разединяват работодателите и синдикатите, за първи път се оказаха допирна точка между двете страни. Протестите на административните служители заради ниското..
Поредна трагедия на пътя – 3-ма души загинаха, а 7-годишно дете се бори за живота си след жестока катастрофа, станала снощи на Околовръстния път на Пловдив. След тежкия инцидент бизнесът поиска спешни мерки и заплаши с протест. По темата говори Илиян Филипов , собственик на голяма транспортна фирма, пред Даниела Добрева. За динамиката на..
Днес в предаването ви очаква разговор за стихосбирката „Земята на големите грешки“, на Катерина Василева, която ще бъде представена 25 ноември, в Пловдив, от литературен салон „Spirit & Spirit“. Модератор — Ина Иванова. Гост в студиото е Дими Йорданова – Командучи, първият гласов коуч в България. Говорим за емпатичното общуване и изграждането..
В утрото на 25-ти ноември ще говорим за важните за Пловдив теми, а също и за бюджета на държавата за следващата година, ето темите до 9.30 часа: „Да оцветим света в оранжево!“ затова призовава ООН в Международния ден за прекратяване на насилието срещу жени и момичета. Повече за кампанията, в която се включва и Пловдив ще научим от Теодора..
Изключително ветровито се оказва мястото на заместник-кмета по транспорт на втория по големина град в България. Само за две години на поста се смениха четирима души. Списъкът става доста дълъг с още връщане назад във времето. А от днес Пловдив пак има нов зам.-кмет по транспорта. Това е Николай Душков, който идва от Общинското предприятие..