Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

България става проблем за ЕС, трябва да има правителство

„България има нужда от редовно правителство, от прогнозируемост, от по-дълга перспектива на едно правителство, с което нашите европейски и световни партньори да имат възможност да създадат дългосрочни връзки и доверие. И по всички предзивкателсва около нас да имат с кого да си говорят. Защото сега непрекъснато се сменят министри през няколко месеца“, това заяви в интервю за предаването „Точно днес“ на Радио Пловдив евродепутатът от ГЕРБ Андрей Ковачев.

Той подчерта, че България става проблем за ЕС с честите избори, най-вече след тези през октомври миналата година и на 2 април тази година.

„Ставаме проблем, защото липсва абсолютно всякаква перспектива кой ще управлява България. И с кого трябва да си говорят по основните теми, които се разискват в европейските институции. Това не е само войната в Украйна, но също така и селското стопанство, какво правим за нашите фермери, използването на европейските средства, които са изключително важни за нашите региони, за българската икономика, за работните места и за инвестиции в България. Разбира се, и темите за Шенген и еврозоната. По всяка тема няма партньор, няма предсказуемост, няма контакти, с които да се работи в България. Не е нормално да няма политическа култура“, коментира още Ковачев.

Той даде за пример неговите колеги от Германия, които питат – при вас има ли политическа култура?

Евродепутатът подчерта, че може би у нас има погрешно разбиране за демокрация у някои политически лидери, които смятат, че трябва да има през три месеца избори докато резултатите им се харесат.

„Няма да се случи този резултат. Затова призовавам още веднъж – „Продължаваме промяната-Демократична България“ да проявят политическа култура и държавническо поведение, България има нужда от редовно правителство“, категоричен беше Андрей Ковачев.

Цялото интервю с Андрей Ковачев можете да чуете в звуковия файл.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Държавата трябва да регулира цените на храните

Бойкотът на цените на хранителните продукти в големите търговски вериги е крачка в посока уравновесяване на монопола, но това е закъснял процес. Това коментира  производителят на зеленчуци  Иван Кабуров  от пазарджишкото село Мало Конаре, който зарежда и голяма хранителна верига с продукцията си. Добави, че понякога продукцията на родните..

публикувано на 17.02.25 в 16:12

платена публикация
Специализирано изложение за земеделие БАТА АГРО 12 - 16 май 2025 година

Седемнадесетото издание на най-големия форум за земеделска техника у нас БАТА АГРО , който се организира от Българската асоциация на търговците на агротехника, ще се проведе от 12 до 16 май 2025 година на Летище Стара Загора. Това издание е юбилейно, тъй като отбелязва 15 години от първото изложение БАТА АГРО. Регистрацията за участници все..

публикувано на 17.02.25 в 15:54

За първи път лидер на БСП тръгва от властта, а в НС партията е малка

Амбициозна и стратегическа, а не тактическа е задачата, която новият лидер на БСП Атанас Зафиров постави пред партията - да си върне статута на първа политическа сила, което към момента е неизпълнимо, коментира политологът Татяна Буруджиева пред Радио Пловдив.  Според нея конгресът не излезе с ясна програма как ще се възстановява партията. В БСП..

публикувано на 17.02.25 в 15:46

Собственици на ферми за патици обвиняват БАБХ в натиск

Над 60 фермери, производители на патици-мюлари от цяла Южна България, се събраха на спешна среща в Раковски заради действията от страна на Българската агенцията по безопасност на храните (БАБХ) срещу тях. На срещата са обсъдени актуални проблеми, свързани с епизоотичната обстановка и разпространението на птичия грип. Фермерите са се оплакали от..

публикувано на 17.02.25 в 14:57

Апаратни игри и ужасна организация на конгреса на БСП

  Атанас Зафиров не беше моят фаворит, но му пожелавам успех, защото времената особено за БСП са сложни и пътят няма да бъде лек. Оттук - нататък зависи от него и от неговите действия какво ще бъде направено.   Това заяви пред Радио Пловдив пловдивският депутатът от БСП Иван Петков - Бебето .  За нашата организация в Пловдив е стъпка назад ,..

публикувано на 17.02.25 в 09:09