Експертът разясни стъпките, които трябва да се извървят. Предложението до НИНКН може да се подаде от всеки гражданин или организация. Прави се проучване от специалистите на института и ако то е положително, директорът го подава към Министреството на културата, където на свой ред експерти правят оценка. При положително становище и от тях, министърът издава окончателна заповед.
Въпреки че е критичен към бавното администриране и на практика двойно оцняване на обектите, арх. Тодоров смята, че при добра координация между двата екипа процедурата може да отнеме няколко месеца. Но, както той уточни, в нормативната уредба крайни срокове за проучванията няма, защото практически това е един научно - изследователски процес.
Колкото до съдържателното определяне на стойността на един обект, то тя може да е на база на архитектура, градоустройство, етнография, история, или пък да е комплексна.
Ако бъде даден статут на културна ценност, тя дава защита на обекта със специално описан режим за опазване, който определя коя намеса е допустима и коя не.
Като пловдивчанин и специалист, Красимир Тодоров заяви, че Международният панаир е символ не само на Пловдив, но и на България и трябва да бъде запазен.
Цялото интервю е в прикачения звуков файл.
Община Раковски кандидаства тази година за държавно финансиране с проекти за над 10 милиона лева. Това заяви в интервю за Радио Пловдив Павел Гуджеров, кмет на Раковски. „Не пропускаме да кандидатстваме по нито една програма, затова Община Раковски се развива толкова добре. Предстои да кандидастваме по Програмата за развитието на селските..
В навечерието на Световния ден за борба с рака, който се отбелязва на 4 февруари, КОЦ-Пловдив отбелязва ръст на преминалите пациенти през лечебното заведение през миналата година. „Броят им се е увеличил с около 700. Има и още една негативна тенденция, която забелязваме през последните години – увеличение на пациентите с онкологични..
Изборни правила на поправителен изпит. Какви трябва да са промените за да се избегнат съмненията за чесността на вота? Според председателя на Управителния съвет на Института за развитие на публичната среда Диана Ефтимова за последните десет години, откакто през 2014 година бе приет сегашният Изборен кодекс, в него са направени почти 80 предложения..
Иновативният за страната проект за дигитална SOS гривна за жителите на община Марица продължава да действа и през 2025 година, но с намалени параметри. Той ще се финансира от Министерството на труда и социалната политика. За изминалите две години гривни са ползвали 184 души, сега ще са само 67, защото бюджетът е орязан. Целта на кмета..
Компаниите в България успешно се адаптират към новия модел в автомобилната индустрията. Започват да произвеждат нови продукти. Освен това у нас се създава софтуера и самата конструкция на най-модерните електромотори и инвертори за тях. Това коментира Любомир Станиславов, който е изпълнителен директор на Автомотив клъстер България, във връзка с..