Националният селекционер на България Лоренцо Мичели обяви подмладен състав за предстоящото издание на волейболната Лига на нациите при жените. Нашите ще играят в Япония, Хонконг и Южна Корея, като първият ни мач ще е срещу Хърватия на 31 май в Нагоя.
Италианският специалист и екипът му изпратиха повиквателни на 28 състезателки, които попадат в разширения състав. 18 от тях играят в чуждестранни отбори, а 8 националки идват от шампиона на България при жените – Марица (Пловдив).
Подготовката на националния тим се провежда в Пловдив и включва проверки на чужд терен. „Лъвиците“ ще играят контроли срещу Франция в периода 16-20 май. След това заминават за Белгия, където ще се изправят срещу местния национален отбор между 20 и 24 май.
Програмата на женския национален отбор е част от лудото лято на българския волейбол. Нашите тимове ще участват в различни турнири на три континента. А финалният акорд са олимпийските квалификации, като дамите ни ще се борят за квота между 16 и 24 септември в Япония.
Ето кои са избраните от Мичели състезателки:
Посрещачи:
Виктория Коева
Александра Миланова
Дария Иванова
Мирослава Паскова
Моника Кръстева
Мария Йорданова
Елена Бечева
Ивета Станчулова
Цветелина Илиева
Диагонали:
Ива Дудова
Симона Николова
Мерелин Николова
Радостина Маринова
Централни блокировачи:
Мира Тодорова
Дима Ушева
Борислава Съйкова
Боряна Ангелова
Елена Коларова
Мария Кривошийска
Нася Димитрова
Разпределители:
Маргарита Гунчева
Петя Баракова
Лора Славчева
Никол Миланова
Мирела Шахпазова
Полина Нейкова
Либера:
Галина Карабашева
Мила Пашкулева.
Този уикенд град Пещера в сърцето на Родопите е домакин на третото издание на уникалното за България състезание по шосейно колоездене за аматьори L’Etape BULGARIA by Tour de France, съобщиха организаторите. На старта ще застанат рекорден брой участници в двете дистанции на 58 км и 112 км. Повече от 1100 колоездачи от страната и чужбина (76 от 16..
Жребият за първия кръг през новия сезон в мъжката Национална баскетболна лига беше изтеглен днес в столичната зала "Триадица“. Шампионатът стартира през уикенда на 4-6 октомври. И двата пловдивски клуба - Академик Бултекс 99 и Локомотив, ще бъдат домакини в първите си мачове. Черно-белите приемат в първия кръг вицешампиона и носител на Купата на..
Отборът на Ботев (Пловдив) започна подготовката си за мача с Локомотив София. Срещата от 4-ия кръг на Първа лига е в неделя (10.08) от 21:15 часа на стадион „Христо Ботев“ в Пловдив. Тодор Неделев тренира наравно със своите съотборници, похвалиха се от клуба. Припомняме, че Неделев пропусна злощастната загуба от Арда с 0:5 заради мускулен проблем,..
От Ботев излезнаха с ново изявление относно мача с Арда и скандалния червен картон, който бе отсъден на Андрей Йорданов след намесата на съдията на ВАР – Васимир Ел Хатиб. Публикуваме го без редакторска намеса: ИЗЯВЛЕНИЕ от Илиян Филипов и Ръководството на ПФК Ботев Пловдив След решението на Съдийската комисия към БФС, с което съдията Ел Хатиб беше..
Димо Бакалов е най-новото име в състава на Спартак (Пловдив). Офанзивният футболист носи със себе си сериозен опит – в кариерата си е петкратен шампион на България и двукратен носител на Купата на България с Лудогорец. Играл е още за Берое, Локомотив (Пловдив), Локомотив (София), Марица (Пловдив) и Черноморец (Бургас). С опита си Димо Бакалов ще..