Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

„Алтер его” - за литературата и медиите

| обновено на 27.05.23 в 16:18


Ако щете вярвайте, но „водещият по ръба на бръснача“ Петър Краевски ще бъде гост в собственото си радио шоу. Той ще отстъпи мястото пред „Микрофон №1“ на младата и талантлива Виктория Костова, която според собствените му признания, е била най-добрата му ученичка в Английската гимназия. 

Понастоящем младата дама работи по различни проекти като има богат опит в създаване на аудио-визуално съдържание, основно чрез визуалната антропология. Темата, която Виктория е избрала, за да „изпоти“ дуото Краевски – Петровски с въпросите си е „Литературата в медиите и медиите в литературата“. Очаквайте по-сериозен разговор, в който, все пак, алтер егото на Петър Краевски  ще се вклинява от време на време със сатиричните си импровизации.

„Алтер его” може да слушате и онлайн в реално време на линка, който е даден в сайта на Радио Пловдив. Ето го и тук:

https://binar.bg/radio-plovdiv/

На този линка с информацията за нашия радио-хепънинг ще бъде качен записът на шоуто след  премиерното му излъчване. Ако го споделите в социалните мрежи, няма да ви се разсърдим, даже напротив.

„Алтер его” се излъчва премиерно в събота след новините в 15.00 ч. Повторенията са две - в неделя след новините в 6.00 ч. сутринта и в понеделник след новините в 20.00 ч.

„Алтер его” – усмихнати, дори когато сме сериозни!

Автор и водещ: Петър Краевски


По публикацията работи: Марин Данев

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Родопският театър открива сезона с „Крилете на вестителя“

Родопският драматичен театър  „Н. Хайтов“ в Смолян открива театралния сезон тази седмица. Премиерата на  „Крилете на вестителя“ беше планирана за 22 септември – дена на независимостта, но бе отложена за 28 септември – неделя. Постановката е по стихове на Борис Христов. „Трудно се прави спектакъл по поезия, трудно се намират зрители...

публикувано на 22.09.25 в 11:08

Дни на музиката в Балабановата къща продължава с "Инок Ардън"

Международният фестивал „Дни на музиката в Балабановата къща“  представя тази вечер прочутата монодрама „Инок Ардън“ от Рихард Щраус по поемата на Алфред Тенисън за четец и пиано.   Ролите са поверени на звездата на Народния театър, актьора Валентин Ганев и на изтъкната пианистка Виктория Василенко.   Преводът на поемата е на видния англицист, поет,..

публикувано на 22.09.25 в 08:41

Весела Ножарова ни води по "Духовните маршрути на Пловдив"

Днес ще се проведе поредният тур на „Духовни маршрути в Пловдив“, като обиколката обхваща Националните есенни изложби с надслов „Частица от река“. Сборният пункт в 11.00 часа е в двора на Балабановата къща в Стария град. Водач в пътешествието ще бъде кураторът на изложбите Весела Ножарова – изкуствовед и куратор на Националните есенни..

публикувано на 20.09.25 в 08:46

"Забавно междучасие" в Дондуковата градина

Деца и родители могат да вземат участие в „Забавно междучасие“ – една инициатива на пловдивския район „Централен“. Програмата започва от 17 ч. на сцената на Дондуковата градина. Там участниците ще представят много игри и викторини, като ще има и изпълнения на ученици от Музикалното училище, както и на попуярни пловдивски формации, певци и..

публикувано на 20.09.25 в 08:29

В Пловдив се открива Алея на книгата

Близо 30 издателства ще има на тазгодишното издание на "Алея на книгата". Фестивалът включва литературни срещи с писатели, преводачи и художници. Фокусът тази година пада върху илюстраторите. Целта е да се покаже, че колкото и добър да е един текст са важни и илюстрациите към него. Всеки ден преди обед и следобед ще има срещи и работилници..

обновено на 20.09.25 в 08:23