Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Обещаха ни експерти, но в туризма не назначиха такъв

Златко Златанов, зам.-председател на Българската хотелиерска и ресторантьорска асоциация, председател на Сдружението на хотелиерите и ресторантьорите във Велинград обясни защо той и колегите му не приемат министъра на туризма Зарица Динкова.

По думите му тя е непозната и неподготвена за този пост и назначението й не отговаря на очакването в правителството да се назначат експерти. 

Златанов заяви, че в позицията им няма политически мотиви, но похвали министър на туризма в служебния кабинет Илин Димитров, който по думите " за толкова кратко време, направи толкова много неща".

"Тя може и да се окаже нашият човек, но докато ние го разберем, ще мине много време", каза Златанов.

Той заяви, че очакват среща с министър Денков и тепърва ще решат как ще защитят несъгласието си с това назначение.

Рекламата на българския туристически продукт, състоянието на конценсиите на плажовете, подготвените вече проекти, които сега ще "потънат" са сред опасенията, които хотелиерите имат. 

Цялото интервю със Златко Златанов е в прикачения звуков файл.





Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Търсят ментори за даровити деца в неравностойно положение

Търсят ментори за талантливи деца в неравностойно положение. Сред даровитите младежи са и такива от Пловдив, Пазарджик и Брацигово, които са лишени от родителска   грижа или живеят в рискова среда. Инициативата е част от програмата "Скритите таланти на България" и цели да осигури шанс за професионална реализация на талантливите подрастващи. Включва..

обновено на 04.08.25 в 09:43
проф.Георги Рачев

Истинско лято през август

След горещите юлски дни август започва с нормална температура за сезона и се очертава да е с максимални температури между 32 °- 36°, коментира в програма "Точно днес" проф. Георги Рачев, климатолог и преподавател в СУ "Св. Климент Охридски". Според него за района на Пловдив не се очакват големи горещини, поне до голяма Богородица. " За района на..

публикувано на 01.08.25 в 10:46

Очакваме подкрепа от ОбС, за да решим хаоса с тротинетките

Очакава се на предстоящата сесия на Общинския съвет в понеделник да бъде гласувано предложението на групата на „Продължаваме промяната – Демократична България“, което цели да въведе ред в ползването на електрическите тротинетки в Пловдив. Проектът за наредба беше публикуван за обществено обсъждане още юни.   Пет години след като държавата..

публикувано на 31.07.25 в 14:10

Тръгва национален поход по стъпките на Хаджи Димитър

За девета поредна година националният туристически поход „Последният път на Хаджи Димитър“  ще премине по стъпките на войводата и ще пресъздаде последните дни от живота му.  Инициативата е посветена на 157 години от смъртта на революционера и загиналите за българската свобода.  Тридневеният поход започва от днес с маршрут от връх Бузлуджа през..

публикувано на 31.07.25 в 11:10

Тази година надхвърлихме и най- лошите прогнози за пожарите

В Блъгария липсва превенция, както и адеватна техника за гасене на пожари, казав предаването "Точно днес" доц. Момчил Панайотов. Той е преподавател по “Дендрология” в Лесотехническия университет, занимава се активно с проучвания на планински гори и е един от авторите на “Оценка на риска от стихийни пожари в България”, изготвен по поръчка на..

публикувано на 31.07.25 в 10:54