Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Фирмите, работещи по ключови обекти в Пловдив, да ускорят темп, поиска Зико

| обновено на 10.06.23 в 08:32

Кметът Здравко Димитров проведе работна среща със строителите на подлез „Модър-Царевец“, реконструкцията на бул. „Хаджи Димитър“ и ул. „Царевец“ и Южен обходен колектор. 

Кметът настоя за ускоряване на темповете на работа и скъсяване сроковете на изпълнение на обектите. По време на разговора се изясни, че до края на юни ще приключи изпълнението на обекта на ВиК за колектора в участъка от Коматевско шосе до ул. „Колхида“ и там ще се пристъпи към изпълнение на пътната конструкция и изграждане на тротоар. 

„Настоявам, ако се налага да пристъпите към двусменен режим на работа“, апелира градоначалникът към строителите, които го увериха, че ще представят  актуални линейни графици за приключване на изпълняваните от тях обекти.

Очаква се август месец да бъдат приключени строително-монтажните дейности по бул. „Хаджи Димитър“, както и изпълнението на Южния обходен колектор, магистрален и хранителен водопроводи в участъка от ул. „Колхида“ до бул. „Хаджи Димитър“. 




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Пожарът край с. Искра е напът да бъде овладян

Локализиран на единия фронт е пожарът, който гори край първомайското село Искра – съобщи в интервю за Радио Пловдив кметът на селото Тодор Налбантов, който се бори със стихията на терен заедно с местни доброволци.. „Почти е загасен огънят който гори в ниската част на гората. От нашата страна сме овладели ситуацията, от другата..

обновено на 28.07.25 в 09:36

Чужда летателна техника се включва в борбата с пожарите у нас

Два хеликоптера пристигнаха на летището в Пловдив, във връзка с поисканата помощ от българската държава за гасене на пожари. Единият хеликоптер пристигна от Унгария, а вторият от Словакия. За помощ очакваме и трети хеликоптер, предоставен от френската държава. Очаква се днес да долети и хеликоптер от Чехия, както и два самолета за гасене..

обновено на 28.07.25 в 09:35

Ограничава се движението по пътя Девин - Кричим

Заради обрушване на скатове и монтаж на предпазни мрежи поетапно ще се ограничава движението по пътя Девин – Кричим от  90-ти до 103-и километър. Предвижда се дейностите да се изпълняват на интервали от 30 минути. По време на работата автомобилите ще изчакват на място и ще бъдат пропускани през определените периоди. По преценка на водачите..

публикувано на 28.07.25 в 08:11

Търсят доброволци за гасене на пожара край с. Искра

Нов пожар гори край първомайското село Искра. Необходими са доброволци за гасенето на пожара в село Искра, община Първомай, който отново се е възпламенил. Апелът отправи областният управител проф. Христина Янчева. От 7 часа днес представители на пожарната ще очакват доброволците в центъра на с. Искра, от където ще бъдат придвижени към зоната на пожара...

обновено на 28.07.25 в 07:53

Някои зеленчуци поевтиняват, лимони и ябълки поскъпват

Повечето зеленчуци продължават да поевтиняват по тържищата, сочат данните на Държавната комисия по стоковите борси и тържищата (ДКСБТ), предаде БТА.  Индексът на тържищните цени (ИТЦ), който отразява движението на цените на хранителните стоки на едро в България, обаче се покачва, макар и минимално. Тази седмица той се повиши с 0,86 процента до 2,204..

обновено на 27.07.25 в 20:58