Вторник сутрин с анализите и коментарите на по-важните събития от регина и страната. И въпреки, че е 13-ят ден от юни, да не забравяме, че е лято, за някой и ваканция, а за всички останали по горещите стъпки на градския пейзаж - изпити, бюджет, финанси и политическите престрелки
- Говорят икономистите- Румен Гълъбинов и бившият вицепремиер и министър от НДСВ Николай Василев за сметките - приходите и разходите на държавата и с прогноза за бюджета - за тази и хоризонта за следаващата 2024 година.
-Над 6200 седмокласници от Пловдивска област ще се явят на националното външно оценяване по български език и литература. То ще се проведе в 141 училища, като децата са разпределени в 545 зали. За реда ще следят 1864 квестори. Живка Танчева ще ни срещне с родители и ученици преди началото, за да чуем за желанията и очакванията на бъдещите гимназисти.
-Във връзка с предстоящия летен сезон, Южноцентрално държавно предприятие, чрез териториалните си поделения, ще реализира инициатива за поставяне на над 350 комплекта за първа помощ в горите. Всяко стопанство вече е съставило списък на най-посещаваните от туристи места, екопътеки, туристически маршрути и защитени местности, където ще бъдат позиционирани горските аптечки. Повече за иницативата от заместник-директора на предприятието инж. Асен Карабов.
-Можем ли да възстановим знакови за града места като Братската могила в Пловдив и да го отворим за диалог със съвременното изкуство и по този начин му придадем стойност за новото поколение? Отговор на този въпрос дава проектът на българофренския визуален артист Християн Бакалов - PURE Plovdiv.
-Преди всички това е втората ни среща с госта ни тази седмица в "Добро утро, ден!" д-р Огнян Тодоров, директор на Природонаучния музей в Пловдив.
В първото утро на декември всичко е повече уют и очакване, повече топлина в дома и време за близките ни! Предстои ни много светлина, много размисли в дългите вечери, равносметките на отминаващата година, и най - накрая - упование с надежда в доброто, което винаги е повече! Избираме теми за наука и изкуство, за взаимодействието между тях. Ще ви срещнем с..
По коловозите на ярките светлини, които идват с наближаването на декември и ноемврийската политическа мъгла тръгват следобедните минути на предаването „Ден след ден“ по Радио Пловдив. Започваме с разговор за рекордно дългото заседание на 51-вото Народно събрание и осмия неуспешен опит за избор на негов председател. Преди заседанието на..
С Ралица Стоянова говорим за шестата ѝ изложба с картини и представяне на втората ѝ стихосбирка „Феникс. Възраждане“. С Владислав Христов ви разказваме повече за представянето на двуезичната хайку антология "Shining Wind/Сияен вятър". Сборникът е издание на Британско хайку общество, чийто председател е българката Илияна Стоянова и събира едни..
И ноември си отива, а усещането, че се въртим в омагьосан кръг все по осезаемо ни напомня на колко въпроси се чакат отговорите. Кога и дали въобще това НС ще заработи след като за пореден път не се стигна до избор на председател? Колко още може да задълбочи политическата криза, повличайки цялата държава? Говорим с Евелина Славкова, социолог от..
Спорът около поддържането на античните мозайки в Епископската базилика на Филипопол се обогати с криминално-сензационни елементи. Директорът на археологическия музей доц. Костадин Кисьов съобщи за намерена ценна находка, но направено чрез грубо разкопаване на мозайките и крито впоследствие от служители на „Старинен Пловдив“. Директорката Елена..