Пощенско филателно издание на тема „70 години от основаването на Университетa по хранителни технологии – Пловдив“ бе валидирано днес. Художник на специалното издание е Омана Кацарска, а печатът на новата марка поставиха ректорът на проф. Пламен Моллов и директорът на регионално управление „Български пощи“ за Южен-Централен район Въчка Иванова.
Марката е отпечатана в тираж 6000, а на нея е изобразена ябълка, универсален символ на образованието, а под нея са химичните съединения, които я изграждат. Присъстват символи на науката и логото на висшето училище.
Проф. Моллов посочи, че подпечатването на марката е своеобразен връх в честванията по повод 70-та годишнина.
Третата национална среща на производителите на плодове и зеленчуци ще се проведе днес в Пловдив. На нея ще бъде представена Национална програма за развитие на сектора за следващите 10 години. Ще бъдат обсъдени подпомагането на земеделските производители, продоволствената сигурност на държавата и законодателството за браншовите организации. В..
Техническият университет-София, Филиал Пловдив ще е домакин на двудневен форум „Професионалното образование и обучение и бизнесът-партньори за успех“. Образователният форум се организира от висшето училище и Тракия икономическа зона. Участие ще вземат директори и преподаватели от професионалните гимназии и профилираните училища от Пловдив,..
Кметът на Пловдив Костадин Димитров и министърът на околната среда и водите Манол Генов ще подпишат договора по процедура „Зелени мерки в градска среда“ на Програма „Околна среда“. Така общината ще получи над 10 милиона лева по оперативната програма за премахване на така наречените „кални петна“ в междублоковите пространства и по протежението на..
Общинският съвет на Пловдив ще гледа отчета на фондация „Пловдив 2019“ за миналата година. От отчета става ясно, че изпълнението на бюджета е 56 %. От общата финансова рамка, която е в размер на 3 милиона 618 хиляди лева, неизразходените средства са за малко над 1 милион лева. От общо 2 милиона и 600 хиляди лева бюджетна субсидия от Община..
Екип на РИОСВ Пловдив спря изливането на отпадни води от ресторант брега на Марица, които са отивали директно в реката. Проверката е направена по граждански сигнал. На място експертите са установили, че действително от заведението излиза тръба, която е обрасла с растителност и скрита от камъни, а от нея тече отпадна вода с характерен мирис...