Изпълнителят на ремонта на улица „Даме Груев“ Бончо Бонев настоява община Пловдив да изплати гласуваните от местния парламент средства за индексация на проектите, които в момента се реализират. 1 440 000 лева трябва да получи фирмата, за да бъде асфалтирана улицата и се изградят тротоари.
Парите за улицата и другите инфраструктурни проекти бяха гласувани още миналата година от Общинския съвет и оттогава са в сметката на общината, но не се превеждат, обясни Бонев. Според него друга пречка за довършването на ул. "Даме Груев" е забавеното събаряне на двете къщи, които пречат на ремонта. Той смята, че до 30-ти юни събарянето е невъзможно, тъй като тече процедура по обществена поръчка.
Бонев остро възрази срещу критиката на заместник-кмета Пламен Райчев, че ремонтът на ключовата улица се бави по вина на строителя. В обществото се създава мнение, че сме някаква некадърна фирма, която не си върши работата. Няма как да говорим за темп на работа, като има обективна причина да не си я вършим, каза строителят и добави, че ако проблемите бъдат решени до 2-3 месеца ремонтът ще бъде приключен.
Президентът Румен Радев наложи вето върху разпоредби от приетите на 31-и юли промени в Закона за държавата собственост. В мотивите си държавният глава посочва, че приетите в последния момент промени отнемат установени в закона гаранции при осъществяване на определени разпоредителни сделки с имущество, поверено на държавата, и се улеснява продажбата..
Цените на храните и опитите с държавни магазини и държавно определени надценки да се държи пазарът под контрол коментира председателят на сдружението „За достъпна и качествена храна“ Андерй Велчев. По думите му от една страна е хубаво, че има видими усилия, но те не дават гаранция за промяна на нелоялните практики на пазара. Ден преди изтичането на..
"Съединението" на Венера и Юпитер на 11 и 12 август 2025 г. ще бъде едно от най-зрелищните астрономически явления за лятото, особено за любителите на небето, твърдят астрономи. Всъщност, обясни д-р Милен Минев от НАО "Рожен", това явление е обичайно и циклично и не е от особен интерес за учените, което не отменя любопитството за любителското око...
Днес е официалното откриване на 13-ият Национален събор на народното творчество в Копривщица. Това издание е юбилейно - навършват се 60 години от началото на инициативата. Съборът се провежда на всеки 5 години с изключение на прекъсването по време на Covid-пандемията. Откриването е в 11 ч. Патрон е министър-председателят Росен Желязков,..
Промените в закона за движение по пътищата целят индустриално събиране на глоби, а не превенция на пътния травматизъм. Това коментира Богдан Милчев от Института за пътна безопасност след като депутатите приеха изменения, свързани с шофьорите. Основно те са за по-високи глоби, за засичане на средна скорост и за уеднаквяване на наказанието при..