Лятно и с две усмивки от сърце Ви срещаме днес в предаването "Вход свободен" :))))) Разхлаждаме Ви с по едно фрапе :)))) и Ви обещаваме един по-различен следобед :))))
Започваме с що е то библиотерапия? Отговорите очакваме от психолога Минчо Николов и водещ на събитието "Библиотерапия - да се лекуваме, докато четем“, част от програмата на "Пловдив чете".
Минути след 14:00 влизаме гръмко и със замах в чудния свят на динозаврите. Заедно с палеонтолога Владимир Николов ще запеем „Песента на титаните: история за динозаври“. Това е и заглавието на дебютната му книга, която представя тази събота на пловдивската публика като част от програмата на най-четящия фестивал. в града. .
За най-малките си почитатели и любители на динозаври, Владимир Николов е подготвил специална работилница по палеоарт или как „Да нарисуваме велоцираптор“.
Бъдете с нас! Започваме в 13:00!!!
В първия работен ден от седмицата се противопоставяме на общоприетата омраза към понеделника, и оставаме на ваканционна вълна! В рубриката ни "Уроци по щастие" продължаваме разговорите за почивка! Консултантът ни, психолог и семеен терапевт Петя Георгиева, идва с нови предложение и препоръки около плановете за почивка с партньора...
- Цените на храните и опитите с държавни магазини и държавно определени надценки да се държи пазарът под контрол - Скандалът с имотите, които правителството определи "с отпаднала необходимост" - Нерешените транспортни проблеми на с. Труд и подновяването на протестите там - Арт фестивалът в с. Дъбене - Космическият спектъкъл, който ще се разиграе на..
Днес в Клуб “Неделя” гостува Антон Радославов- режисьор, сценарист и композитор на мюзикъла “Йоан- синът на гърма”, който ще гледаме на сцената на Античния театър следващата събота. Във втората част на предаването очаквайте среща с певицата, обичана от хиляди почитатели - Тони Димитрова. Ще говорим за предстоящия й концерт “Бъди щастлива,..
Днес говорим за... мързела. Световният ден на мързела е 10 август. Легендата разказва, че денят се отбелязвал повече от 100 години. Коментираме въпроса с психолога Емилия Сотирова. Говорим и за събитието „Ден на младежта“, в Младежки център Пловдив, на 12 август. Елизабета Славчева ни разказва за програмата, която е цял ден до 22.00 часа..
Проф. Ивайло Старибратов – математик. Това, както сам казва в „Добро утро, ден!“, го определя най- точно и най- пълно. С дълга кариера на учител, директор на Математичаската гимназия и университетски преподавател. Пловдивчанин, който може да разкаже историята на рода си 200 години назад. Активен като гражданин, заради което направи и кратко..