Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Третото издание на "Пътят към върха" ще се състои на 24 юни

Седем концерта са включени в третото издание на „Пътят към върха“ на 24 юни. На 6 сцени над 50 артисти ще представят своето творчество на хълм „Бунарждика“. Първото събитие започва 16 часа, а кулминацията на 24 юни е концерта „Световното кино в музиката“ с участието на Хилда Казасян, Петър Салчев, Теодосий Спасов и Плевенската филхармония, с начало в 21 часа.

Организатор на събитието е Община Пловдив, Отдел "Култура, археология и културно наследство", район "Централен" и Сдружение за култура и образование „Милчо Левиев“. Проектът е част от Културния календар на града за 2023 година.

„Характерното е, че имаме едни от най-успешните прокети, които са привлечени за една интересна и полезна кауза за Пловдив, историята на града, знаците от хълбовете и как ги прочитаме днес, как живеем с тях, и как те ще се отразят на нашето бъдеще. Смятам, че „Пътят към върха“ не е поредната ни идея за забавление и прекарване само на свободно време, а е и повод да се замислим – в контекста на историческите натрупвания, които имаме в Пловдив“, каза известният джаз музикант Петър Салчев.

В програмата има и концерти за деца, с участието на изявени български изпълнители.

Цялото интервю с Петър Салчев можете да чуете в звуковия файл. 


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

В "Срещите" за пазителя на България - Боян Мага

Кой е Боян Магесник, по- известен като Боян Мага? И защо отказва на Симеон да бъде наследник на короната?  Наистина ли е казал "Аз не съм от този свят". Опит да поповдигнем завесата за този дух, казват пазител на България, правим с проф. Дамян Попхристов.  С лушайте, интересно е.

публикувано на 18.07.25 в 10:48

Христо Мутафчиев е носител на наградата на Карлово за 2025 год.

Актьорът Христо Мутафчиев е носител на Наградата на Карлово за 2025 година, съобщиха от пресцентъра на Общината. Той получи статуетка „Златната Богиня“ и парична сума от кмета на Община Карлово д-р Емил Кабаиванов на официална церемония снощи. .  Христо Мутафчиев е роден в град Карлово през 1969 година. Винаги горд с корените си, Христо Мутафчиев често..

публикувано на 18.07.25 в 10:43

"Пътна връв" на Наталия Делева вече на български език

Нова книга на ИК "Жанет 45", в програма "Точно днес" представяме " Пътна връв " с авторката  Наталия Делева .  „Пътна връв“ е фин, въздействащ роман за последствията от семейното насилие върху децата през погледа на жена, напуснала родината си, която се опитва да изгради нов живот. С помощта на терапия, тя започва да осмисля преживяното..

публикувано на 16.07.25 в 06:53

Теодосий Спасов представя в Пловдив новия си проект

Теодосий Спасов ще представи новия си проект Balkan moods тази вечер в Малката раннохристиянска базилика, в Пловдив, съобщават организаторите от „Камерна сцена Пловдив“ и международния младежки фестивал „Кръстопът“. Проектът е плод на сътрудничеството и алхимията между петима артисти, които представят нов репертоар за квинтет, отличаващ..

публикувано на 16.07.25 в 07:30

Проф. Людмил Ангелов за конкурса "Милчо Левиев"

В оспорваната клавирна надпревара на Вторият национален музикален конкурс „Милчо Левиев“ се включиха най-изявените и талантливи млади пианисти в България на възраст между 10 и 25 навършени години. Паралелно със състезателната част на концертния подиум на НУМТИ „Добрин Петков“, талантливите младежи участваха в майсторски класове и творчески семинари,..

публикувано на 14.07.25 в 14:05