Новата голяма звезда на световната оперна сцена, мецосопраното Светлана Стоянова, пристига за рецитала си в Международния фестивал „Дни на музиката в Балабановата къща“ часове след спектакъла си в Миланската Скала.
Пред пловдивската публика в Епископската базилика на Филипопол певицата със световна кариера и ангажименти в едни от най-реномираните оперни театри в света – Милано, Виенската Щатсопера, Операта в Хахмберг, Мюнхенската опера и др., ще бъде в творчески тандем с пианистката Боряна Ламбрева. Програмата включва арии и песни от Хендел, Пърсел, Моцарт, Масне, Гуно, Пуленк, Чайковски и др.
Международният фестивал „Дни на музиката“ в Балабановата къща е част от Културния календар на Пловди за 2023 г.
Добромир Добрев от разкритата вчера група за трафик на наркотици, остава в ареста, реши пловдивският Окръжен съд. Припомням, че Добрев беше арестуван в сряда в София, а в колата му бяха открити 9 пакета марихуана. По случая са задържани са шестима души – ръководителят на групата и петима участници, повдигнати са им обвинения за трафик на..
В Пловдив арестуваха мним кинезитерапевт, осъществявал нелегална терапевтична практика на пациенти. Работата на Икономическа полиция започнала по сигнал от Регионална здравна инспекция, че на територията на Пловдив, а и в други по-големи градове, се осъществява нелегална терапевтична практика на пациенти. Полицаите установили, че..
Ограничават движението по пътя Михалково – Кричим в делнични дни заради укрепване на свлачището при 79-и км, съобщиха от Агенция „Пътна инфраструктура“. Ограничението е в сила от понеделник,18 август, за часовете от 8:00 до 17:00 часа. От пътната агенция допълниха, че по време на работата трафикът ще бъде пренасочен по обходни маршрути. За всички..
Община Пазарджик състави 17 акта на сметопочистващата фирма, която обслужва града и част от населените места, заради неизпълнени задължения. Общата стойност на глобата е 61 500 лева. Според кмета Петър Кулински фирмата съзнателно извършва бойкот, а Пазарджик е мръсен и с препълнени контейнери: "Това, което ние всъщност наблюдаваме, е един..
Пловдивският митрополит Николай възглави архиерейска света литургия в храм „Успение Богородично" в Пловдив. На 15 август катедралната църква отбелязва и своя храмов празник. Стотици миряни прииждат отсутринта в катедралния храм. На този ден църквата на трихълмието има и храмов празник. На това място още през Средновековието е имало величествена..