Ден преди настъпването на традиционните горещници продължаваме в посоките на горещия социално-политически климат с експресия от гласове, недоволства и сигнали.
Тридневната протестна спирала, обявена от КНСБ пред Народното събрание с искане "За справедливи доходи в Бюджет 2023 и защита на трудовите права на работещите" и по-ясна подоходна политика извежда като акцент в петък очакваните срещи на синдикатите с почти всички парламентарно представени партии, на които ще бъдат връчени техните искания за по-високи заплати в обществения сектор.
В протеста се очаква да се включат около 1000 души от НАП, НОИ, БНР, и други държавни учреждения. По темата ще разговаряме с областния координатор на КНСБ Пловдив Боян Бойкински.
Управленският пъзел бавно се сглобява с отсъстващите досега от политическата рамка властови фигури на държавата. Новият областен управител на Пловдив Илия Зюмбюлев - национален лидер на БЗНС и специалист в сферата на енергетиката, е сред първите шестима назначени от МС областни управители. Той спепчели поста с подкрепата на ПП-СДС в конкуренция с други четирима номинирани. Ще разговаряме с него за пътя, който му предстои с предизвикателствата и приоритетите в управлението на областта.
Територии на интерес в ефира са още Хисаря и Пазарджик. В община Хисаря ще бъдат представени предстоящите дейностит по проекта за обновяване и реконструкция на известната порта Камилите, Римските терми и ъгловата кула от крепостната стена. Събеседник по темата, която редом с очакването за обновяване на знаковите старини, смути бизнеса в града, е кметът на Хисаря Пенка Ганева.
Интервюто на Невена Петрова с регионалния председател на "Да България" Николай Янев поставя фокус върху предизборните сюжети за местната власт в Пазарджик и учреденото от ДБ гражданско сдружение "За развитие на Пазарджик".
Здравето на българските жени - цел на кампанията, организирана от МБАЛ "Централ Хоспитал", Националния съюз на акушергинеколозите от доболничната помощ и Националното движение за профилактика и превенция на здравето. Подробности за провеждащата се инициатива под мотото "Обърни внимание на здравето си, преди да е станало късно, спаси живот" - проф. д-р Петър Петров - председател на Националния съюз на акушергинеколозите от доболничната помощ.
Безбрежно лилаво и ароматно начало на деня ще поставим със символична спирка в пространството на едно лавандулово поле между Черничево и Дуванлий с репортаж на Димитър Димитров.
А във времето за култура след 9 ч. - в разговор с джазмузиканта Боби Вълчев ще ви поканим на "Зжаз на свещи" на Акведукта на Бунарджика в петък вечерта с впечатляваща с репертоар и професионализъм програма с участието и на Биг бенд Пловдив с вход "свободен".
В "Добро утро, Ден" ще се върнем към гостуването в тази рубрика на пловдивчанина и ръководител на регионалното представителство на Европейската комисия за област Пловдив и областта "Европа - директно" Красимир Лойков.
Днес в предаването очаквайте среща със Светлана Комгорова- Комата, която ще ни разкаже за най- интересните заглавия в тазгодишното издание на фестивала “София Филм Фест”, които ще гледаме в Пловдив още следващата седмица. За работата й по превода на филмите и какво не трябва да пропускаме от фестивалната програма. Балетмайсторът на Опера..
Четвъртък сутрин с темите от деня. Ръст на приходите от нощувки в местата за настаняване в Пловдив отчита Дирекция "Туризъм" към общината. Общата сума на приходите през миналата година е над 50 милиона лева. Отчетът за изпълнението на годишната програма за развитието на туризма, а също и програмата за тази година ще се гласува на сесията на ОбС...
Свидетели сме на безпрецедентна криза - политическа, институционална и конституционна. Прокуратурата, Конституционният съд, Централната избирателна комисия, „Информационно обслужване“ си разменят взаимни обвинения заради скандала с изборното дело у нас. Кой какви правомощия има и спрямо кого може да ги прилага? Или иначе казано: „Кой е..
Сряда е, най-работният ден от седмицата. Имаме няколко опорни точки в предаването. Събитието, изцяло с вход свободен, „Отключи силата си: Женската трансформация“, e в събота, в ПКИ. Наш гост е Милена Чилингирова, от екипа на организаторите. Очаквайте, след 14 часа. Днес от 19 часа, в Lucky Дом на киното, ви очаква „Катерачна кино вечеринка“,..
Пукнат, счупен, повреден изглежда политическият ред в България. Конституционният съд и прокуратурата, ЦИК и "Информационно обслужване", избраните и неизбраните за депутати спорят до червено и търсят занулени гласове и изчезнали бюлетини от миналите избори. Какво откриват зад резките движения или празни пасове от последните дни адв. Михаил Екимджиев и..