Освободиха срещу парична гаранция в размер на 5000 лева 54-годишната шофьорка, която във вторник следобед блъсна майка и 13-годишната ѝ дъщеря на пешеходна пътека на "Брезовско шосе" в Пловдив.
От Окръжна прокуратура съобщиха за Радио Пловдив, че тази мярка е взета заради оказаното съдействие от страна на жената, Тя е направила пълни самопризнания, изразила е и разкаяние, а наблюдаващият прокурор е преценил, че няма опасност да се укрие или да извърши друго престъпление, тъй като работи и има постоянен адрес.
Припомням, че по данни на прокуратурата 54-годишната жена има книжка само от 1 година, като за това време не е имала други нарушения. По случая са назначени различни експертизи, които да установят как се е стигнало до тежкия пътен инцидент.
Повечето зеленчуци продължават да поевтиняват по тържищата, сочат данните на Държавната комисия по стоковите борси и тържищата (ДКСБТ), предаде БТА. Индексът на тържищните цени (ИТЦ), който отразява движението на цените на хранителните стоки на едро в България, обаче се покачва, макар и минимално. Тази седмица той се повиши с 0,86 процента до 2,204..
На летище Пловдив президентът Румен Радев присъства на пристигането на първия екипаж от Унгария, който ще се включи в гасенето на пожарите у нас. Вертолетът кацна малко преди 19 часа, а час след това кацна и още един. Днес се очакваше да пристигнат още два вертолета, но все още не се знае кога ще стане това. Техниката за справяне с пожарите е..
Първият хеликоптер за борба с пожарите, идващ от Унгария, кацна на летище Пловдив. Поетапно ще пристигнат и другите, каза в Пловдив зам - министърът на МВР Тони Тодоров. 97 пожара горят в момента. По - сериозните са в Долнотракийската низина, в района на Сакар, в Стрмяни, също край Лесово, Ямболско и на много други места, добави Николай Николов,..
Първите екипи с летателна техника по механизма на ЕС пристигат на Летище Пловдив тази вечер от 18 зо 21 часа. Това са вертолети от Румъния, Унгария и Гърция. Два самолета от Швеция ще пристигнат утре, понеделник, по обед. За посрещането им на летище Пловдив пристигат президентът Румен Радев и ресорният вицепремиер и министър на транспорта и..
От 14:00 ч. до 19:00 ч. днес се ограничава трафикът на тежкотоварни автомобили над 12 т по автомагистрала (АМ) „Тракия“ в участъка от Стара Загора до София, в платното в посока столицата, съобщиха от Агенция „Пътна инфраструктура“ (АПИ). Мярката се предприема пилотно предвид много интензивния трафик в края на седмицата в посока от морето към София..