България отбелязва 186 години от рождението на Апостола на Свободата Васил Левски. Център на тържествата е родният му град Карлово, където по традиция се провежда националният туристически поход "По стъпките на Апостола" с участието на съвременните следовници на Великия българин.
Парадоксално за времето днес, то само добавя свидетелства, обогатяващи гледните точки към делотона Левски,, останало категорично извън рамката на отрицанието. А неговият жилещ въпрос "Народе????" зазвучава с все по-категорична мощ, сякаш за да добави още от същите препинателни знаци. За паметта като не/научен урок, днешните нови герои и надеждите за България - събеседник е директорът на Национален музей "Васил Левски"- Карлово Дора Чаушева.
В ЕП ще бъде обсъдена внесената от българския Консерватитвен институт петиция за приемането на България в Шенген. Вносителите настояват за незабавни действия за приемането на страната в Шенгенското пространство, като в документа припомнят, че ЕС вече е дал поредица положителни оценки за готовността на България, последната от които е от 2011 г. С въпроси за аргументите в българския документ и дискусията, която ще се излъчва чрез стрийминг на Европейския парламент, ще разговаряме с юриста Ангел Бузалов.
Акцент в "Евранет+" са подкрепените от ЕП нови правила за увеличаване на енергийните икономии в рамките на ЕС и мерките за колективно осигуряване за намаляване на потреблението на енергия. Къде е страната ни в общите усилия за поставяне енергийната ефективност на първо място и как приетата директива може да ускори процеса за осъществяване на енергийна ефективност - репортажът е на Виолета Ашикова.
Във времето за култура преди 8.00 и след 9.00 разговорите със събеседниците - художника Матей Матеев и писателя Емануил Видински са за оазисите на духа в горещото лято.
В Стария град в Пловдив се провежда традиционният пленер по живопис, организиран от Ротари клуб "Пловдив - Пълдин", който носи името "Творецът". В 15-то издание на най-стария пленер в България участват млади автори и техни преподаватели от Художествената гимназия, Гимназията за сценични и екранни изкуства и АМТИИ. Тази година темата на пленера е посветена на личностите на двама от най-свидните българи - Васил Левски и Христо Ботев. Художникът Матей Матеев е идеен ръководител на форума.
А с писателя Емануил Видински - автор на романа "Дом за начинаещи", къйто се появи на книжния пазар с печата на издателство "Жанет45" - разгръщаме страниците на книгата, определена от критиката като "роман за съзряването и самостоятелния път през стаите на порастването".
"В "Добро утро, Ден" ще си спомним какво каза по време на гостуването си в рубриката номинирания за "Грами" диригент Константин Добройков.
В навечерието на 152-та годишнина от гибелта на Васил Левски и по повод седмицата посветена на най-светлата личност в родната ни история, Ви срещаме с децата от СУ "Васил Левски" с. Маноле. На 19 февруари тази година СУ "Васил Левски" с. Маноле отбелязва своя патронен празник и 140г. образователно дело. От миналото до днес, за п ървите сведения за..
Неделята на 16 февруари посвещаваме на разговори за младост и красота. Фейс йога като алтернатива на ботокса, и други подобни интервенции. Разговаряме с Мима Краевска, международен треньор по фейс йога, самомасажи, тейпинг и гуа ша. Наш гост е и Силвия Крумова, харесван автор и блогър. С нея коментираме нюансите на човешките..
Червеният цвят е кодът на днешното предаване. Червено вино, сърца и валентинки ще бъдат предизвестен акцент във времето от 15 до 17 часа! И тъй като Пловдив е пример и за етническа толерантност ще заухае и на кафе! Очаквайте земеделския министър Георги Тахов с коментар за готвения законопроект за скъсяване на веригата на доставки на храни в..
Днес в предаването повече от всеки друг път ще бъде на фокус Любовта! Онази любов, която приема множество форми, която ни връхлита като ураган и се усеща в различни измерения, много често дори се разхожда около нас на четири лапи :))) Как да заздравим връзката си с домашния любимец, попитахме про дог трейнър и автор на книгата "Разговор с куче" Мира..
14 февруари събира празника на виното – Трифон Зарезан и по-модерният, но вече утвърден у нас – Свети Валентин. Обединява ги обаче едно – и на двата на масата присъства гроздовата напитка. Вино по българските земи се е произвеждало още преди 5000 години, а днес традицията продължават съвременните винопроизводители. Точно затова тема на разговор в..