Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Изправят пред съда мъжете, залели с киселина гадателката Тони

Пловдивската районна прокуратура повдигна обвинение на двамата мъже, залели с киселина гадателката Тони през март в Жилищен район „Тракия“. 41-годишният Йордан Цветанов и 50-годишният Веселин Вълчанов са обвинени за причиняване на телесни повреди на жената чрез заливане със сярна киселина.

Ако обвиненията срещу тях се докажат, ги очакват от 5 до 12 години затвор, при условие, че телесната повреда е средна. Това обаче ще прецени съдебната експертиза.

Предстои Районният съд да насрочи предварително заседание по делото срещу двамата мъже от Враца.

В хода на разследването e установено, че пострадалата се занимавала с гледане на кафе и карти и живеела на квартира в апартамент в „Тракия“. Тя имала здравословни проблеми и била трудноподвижна след прекаран инсулт, като за нея се грижели асистенти. Не дължала на никого пари и не получавала заплахи във връзка с извършваната гадателска дейност, с изключение на един случай, при който Веселин Вълчанов. я посетил през есента на миналата година и я обвинил в комбина с някакъв ходжа, от която печелела много пари.

Йордан и Веселин се уговорили да залеят с киселина гадателката, защото били недоволни от нейните услуги. Извършител на заливането бил Цветанов, докато Вълчанов през това време го обезопасявал, след което го извозил с колата си до Враца.

Врачката получила изгаряния по лицето, шията тялото и крайниците. Тепърва съдебните експерти ще преценяват дали телесната повреда е средна или тежка.

Досега Цветанов е с мярка постоянен арест, а съучастникът му Вълчанов - с парична гаранция от 1500 лева.

По публикацията работи: Марин Данев


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

"Независими за Пловдив" искат оставки и извънредна сесия на Обс

Първа политическа реакция след подадената от заместник-кмета Владимир Темелков оставка дойде от тримата общински съветници от новата група "Независими за Пловдив“. Те поискаха извънредна сесия на общинския съвет заради управленската криза в града.  В декларацията те припомнят смяната на заместник кметовете, както и отстраняването наскоро на..

публикувано на 27.08.25 в 16:54

Подобрява се състоянието на малкия Мартин, пометен от АТВ

Състоянието на 4-годишния Мартин от Пловдив, който беше блъснат от АТВ в Слънчев бряг, се подобрява. По последнa информация от лекарите той е вън от опасност за живота, съобщи неговият вуйчо Светослав Соколов и брат на майка му Христина. 35-годишната жена също пострада при инцидента. Тя е в мозъчна смърт, а лекарите не дават шансове да се върне..

публикувано на 27.08.25 в 13:58

Владимир Темелков подаде оставка като зам.- кмет на Пловдив

Изненадваща оставка в община Пловдив. Тя е на заместник-кмета с ресор европейски проекти, дигитализация, бизнес развитие и образование Владимир Темелков. На този етап кметът Костадин Димитров не я е приел.  Владимир Темелков е подал оставката си в деловодството на общината тази сутрин, като мотиви за нея не са посочени. От пресцентъра..

публикувано на 27.08.25 в 12:55

Четири училища в Пазарджик имат нови директори

Девет училища в Пазарджишка област са с новоназначени директори, съобщиха от Регионалното управление на образованието. Четирима от новите директори са в Пазарджик.  Христина Огорелкова ще ръководи  начално училище „Георги Сава Раковски". Новият директор на  средно училище "Димитър Гачев" е Диана Шотева, а  Боряна Янулова и Живко Николов поемат..

публикувано на 27.08.25 в 11:35
БДЖ

В критично състояние е 20-годишното момиче, скочило от влак в Клисура

В много тежко, критично състояние е 20-годишното момиче, скочило заедно със своя приятелка от движещ се влак в Клисура вчера. Това съобщиха  от Университетската многопрофилна болница за активно лечение „Свети Георги“ в Пловдив.   Другото момиче, което по неофициална информация е полска гражданка,  е на 21 години и е настанено в клиника в..

публикувано на 27.08.25 в 09:53