Това обяви на пресконференция общинската съветничка Добромира Костова, като припомни, че вчера на сесия на ОбС бе прието разширението на ул. „Гладстон“ с изменението на Централната градска част.
Костова посочи, че това означава още повече автомобилен трафик в центъра, който да замърсява въздуха.
Общинската съветничка посочи, че след 3-седмични опити да обсъдят с община Пловдив, че има много възражения от граждани срещу разширяването на „Гладстон“ и че такова разширение в ОУП смятат за нецелесъобразно, вчера регулацията на Централна градска част е приета с това разширение.
„Затова внасяме предложение за следващата сесия за частично изменение на ОУП, което да намали класа на улицата на 4-ти клас и габаритите на 17 метра. Те сега са заложени на 24 метра и 4-лентово разширение“, допълни Добромира Костова.
Съветниците от ДБ коментираха и ПУП-а за о-в Адата, който предвижда 10 % застрояване със съоръжения за спорт и развлечение. Те смятат, че по този начин ще се наруши биоразнообразието и припомнят, че островът попада в НАТУРА 2000 и защитена зона „Марица“. „Такива терени, отредени за озеленяване, както и в парк „Отдих и култура“, трябва да се отчуждават, за да останат зелени площи“, смятат съветниците.„Министър Богданов търси собствеността на държавата в Панаира, което ще препятства овладяването на над 2/3 от капитала от 1 човек. Ако този човек държи 2/3 от капитала, по всяко време може да поиска ликвидацията на дружеството. Тогава ще се случи разпродаване на имуществото, няколко собственици, които могат да искат промяна на ПУП и застрояване на терена, щом вече няма панаирна дейност. За да не се случи това, трябва дружеството да съществува“, обясни адв. Александрова.
Моторист загина при катастрофа в Асеновград. След 7.30 ч. днес на тел. 112 е получен сигнал за катастрофа между лек автомобил и мотоциклет на бул. „България“ в Асеновград. На място е констатирана смъртта на моториста. Местопроизшествието е запазено. Причините за инцидента се изясняват. 73-годишният водач на автомобила, който е..
Дините поевтиняват с над 19 процента, останалите плодове поскъпват на борсите у нас през седмицата, показват данните в седмичния бюлетин на Държавната комисия по стоковите борси и тържищата (ДКСБТ) , предаде БТА. Данните показват, че дините поевтиняват с 19,23 на сто до 0,84 лева за килограм на едро. Най-много поскъпват ягодите - с 10,56 на сто и се..
Символичен протест събра студенти от Пловдивския университет "Паисий Хилендарски" пред сградата на община Пловдив. На проявата присъстваха само 12-13 студенти, платено обучение от няколко специалности, въпреки предварително обявеното участие на три специалности. Те обясниха, че повечето им колеги са приключили обучение, една част от тях работят и..
Регионите с най-много катастрофи са Пловдив, Варна и София. А дните, в които стават най – много пътни произшествия, са понеделник и петък, като пиковият момент е следобедът - между 16 часа и 18 часа. Това става ясно от Интерактивната карта на пътнотранспортните произшествия на МВР. Тя беше представена днес в Националния координационен център за..
26-годишен моторист от Раднево е загинал при катастрофа на пътя Девин – Михалково, съобщават от полицията в Смолян. Сигналът е подаден в 12:50 часа. Т ежкото пътнотранспортно произшествие е станало на около 7 км. преди входа на град Девин в посока село Михалково. По първоначални данни 26-годишният мъж, управлявайки мотоциклет Сузуки 1000..