Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Затворен жп прелез отряза Трилистник от близките села и удължи пътя до Пловдив

Жителите на село Трилистник готвят протест заради днешното затваряне на прелеза Рогош - Трилистник, който прекъсва пътя им до съседните села и значително удължава пътуването им до Пловдив.  Затварянето е свързано с изпълнението на проекта на НКЖИ  за модернизацията на жп участъците Пловдив- Крумово и Пловдив – Скутаре и изграждане на надлез на мястото на съществуващия прелез. Планираните дейности трябва да приключат до месец март следващата година.

 През това време, за да стигнем до най-близкото съседно село – Рогош, в което има работеща аптека, детска ясла, училище, банкомат, трябва да изминем 16 километра вместо обичайните 2.4км. Хората, които работят в Пловдив , но карат децата си на ясла или на училище в Рогош и трябва да изминават това разстояние по два пъти за отиване и прибиране, което е около 60 километра на ден, споделят жителите на селото.

Те ще натояват да бъде отворен паралелен път, който да съкрати маршрутите им.

Кметът на община Марица Димитър Иванов обясни, че няма законов начин това да се случи, защото такъв път трябва да мине през частни имоти, а собствениците им не съгласни. По думите му редно би било, когато НКЖИ прави ремонти по линиите си и затваря прелези да помисли и за живеещите в населените места. 

Според кмета той е получил уверение от компанията, че реконструкцията може да приключи до януари, вместо  до март догодина, както е по план.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Полицията издирва мъж за измама

Във Второ РУ   на МВР в Пловдив тече проверка във връзка със сигнал за откраднати чрез измама  200 лева от оборота на магазин за дамски дрехи на ул. „Княз Александър I Батенберг“.  Според информацията, около 19 ч. на 27 май клиент закупил рокля на стойност около 170 лв, заплащайки с две банкноти с от  100 лв. Водейки отвличащ разговор с..

публикувано на 06.06.25 в 17:25

Радио Пловдив отбеляза 70 години с тържествен концерт

С тържествен концерт в Драматичен театър "Н. О. Масалитинов" Радио Пловдив отбеляза 70-та годишнина от създаването си. Преди концерта беше показан филм за радиото, а в празничната концертна програма участва Биг Бенд Пловдив. Радио Пловдив е много съществена част от Българското национално радио, заяви пред присъстващите в залата на..

публикувано на 06.06.25 в 17:13
Генералният директор на БНР Милен Митев

На екипа на Радио Пловдив желая кураж, сила и вяра!

Радио Пловдив е много съществена част от Българското национално радио. Това заяви в програма "Ден след ден" генералният директор на БНР Милен Митев.  По думите му  именно регионалните програми са това, което отличава БНР от другите медии в страната, защото, макар и някои от тях да имат кореспондентски мрежи, единствено националното радио..

обновено на 06.06.25 в 17:05

Две верижни катастрофи на магистралата край Пазарджик

Две верижни катастрофи силно затрудняват движението по автомагистрала „Тракия“ в Пазарджишкия участък в посоката за Бургас. В този участък текат и ремонтите на трасето. Три автомобила са се сблъскали на 95-ти километър, а само два километра след тях е станала кататстрофа с пет коли. При инидентите няма пострадали.  Колите са изтеглени, но..

публикувано на 06.06.25 в 15:58

Задържаха четирима, нелегало преработвали тютюн

Нелегална работилница за преработка на тютюн е разкрита край Пловдив. Задържани са четирима мъже, на които са повдигнати обвинения за държане на нелегален тютюн в склад край село Голям Чардак.  Иззети са около 127 килограма нарязан тютюн  и голямо количество суровина, както и машина за рязане на суровината, кантар и други вещи. Спецакцията е проведена..

публикувано на 06.06.25 в 15:08