Единодушно, с 43 гласа „За“, пловдивските общински съветници приеха предложението за откриване на конкурсна процедура за избор на управител на Медицинския център за рехабилитация и спортна медицина.
Това стана след почти едночасов дебат за съдбата на Спортния диспансер.
Началото му постави доц. Атанас Баташки от "Алтернатива за Пловдив", според когото направеното предложение е незаконосъобразно, тъй като не е съобразено със закона за лечебните заведения. Той регламентира, че управител на медицински център може да бъде само лекар или дентален специалист. Баташки предложи то да бъде отложена, за да се поправи, но впоследствие това стана в зала.
Според Стефан Послийски от ВМРО-БНД е важно да се поставят здрави основи за запазването на лечебното заведение и да се стартира конкурс да управител, като се сложат определени рамки.
Независимият съветник Слави Георгиев посочи, че нито един кадърен човек няма да се яви за управител на диспансера. „Когато има бюджет и се заложат средства в него, които да обновят цялата медицинска структура и техника, едва тогава ще можем да си позволим с чиста съвест да проведем конкурс, да привлечем най-качествените специалисти“, коментира Георгиев, но посочи, че ще подкрепи предложението.
Шефът на дирекция Здравеопазване в общината Калин Калинов посочи, че промяната трябва да е част от цялостна концепция за общинското здравеопазване и допълни, че няма смисъл да се финансира структура, която не иска да се реформира. Той добави ,че в сегашния му вид спортният диспансер е музей, но ако се превърне в съвременна база, не само ще може да се издържа, но и да носи приходи.
По думите на зам.-кмета по спорт и младежки дейности Георги Титюков важно е да се се запазят и специалистите в диспансера, които правели чудеса.
Бяха избрани трима общински съветници, които да влязат в петчленната комисия за конкурса – д-р Иглика Казанджиева, Тодор Стоилов и Георги Колев. Тя ще се председателства от д-р Калин Калинов, а в състава й ще влезе и представител на РЗИ.
Община „Марица“ няма да вдига местните данъци за следващата година. Това съобщи кметът на общината Димитър Иванов. С 30% обаче се увеличава такса „Битови отпадъци“ заради недостига на средства в размер на близо 700 000 лева за събиране, извозване и депониране на боклука на депата в Шишманци и Цалапица. С близо 600 000 лева се увеличава..
ГКПП Рудозем-Ксанти ще бъде отворен на 1 януари 2025 година! Това стана ясно от срещата на областния управител на Смолян Захари Сираков с гръцкия му колега Христодулос Топсидис, който е областен управител на Регион Източна Македония и Тракия. До края на годината отсечката от Димарио до границата с България ще бъде напълно готова и от 1..
Във "Втори дом" всеки месец някои настанени си тръгват и излизат да живеят на квартира, а на тяхно място пристигат около 40 нови украинци. За общо две години и половина минаха 1150 души. Това каза пред медии в Община Пловдив Наталия Еллис, управител на Центъра за настаняване "Втори дом" и основател на фондация “Ukraine Support & Renovation”. "Сега..
Община Карлово предвижда увеличение на местните данъци и такси от 2025 г., съобщи кметът д-р Емил Кабаиванов по време на своята онлайн приемна. Такса смет за селата скача между 3 и 9 лв. годишно, а за Карлово – между 12 и 15 лв. Данък сгради по селата се повишава с около 7-8 лв. годишно, а за Карлово, в зависимост от зоните на града – между 11 и..
Над 2 000 миньори протестираха пред Министерския съвет срещу предложения от Министерството на финансите допълнителен данък от 15% върху добива на подземни богатства. Очакванията са от еднократния налог за минно-добивната индустрия в бюджета за догодина да влязат 900 милиона лева. От Федерацията на независимите синдикати на миньорите към КНСБ..