В галерия "2019" известният плакатист и изложбен куратор Костадин Отонов отправя предизвикателство към пловдивското общество на творци, мениджъри и ценители със своя кураторски проект „ЗАЛА 1. Банка за съвременно изкуство“.
Той ще открие голяма представителна изложба с произведения на поканените от него над 35 автори, създаващи живопис, графика, скулптура, фотография и N форми. Организатор е Дружеството на пловдивските художници.
В интервю за Радио Пловдив Костадин Отонов каза, че това е първа стъпка към изграждане на Галерия на съвременното изкуство в града.
"Това е моето истинско желание. Разбира се, след тази първа стъпка, след нея ще следващ други, защото Пловдив не случайно е популярен като град на художници, на артист. В него действително живеят и творят изключителни майстори на четката, на длетото, на всички жанрове на изобразителното икзуство. И има изключително богат набор от творци", каза в интервю за радио Пловдив Костадин Отонов.
Изложбата е с вход свободен и ще продължи до 3 септември.
Цялото интервю с Костадин Отонов ще чуете в звуковия файл.
Какво могат да правят децата през лятната ваканция без да спират да усвояват нови знания? Да творят. това е един от възможните отговори, който разширавяаме с художника и скулптор Георги Иванов - Жорж Трак. Той работи с малка група деца от Асеновград и два пъти седмично редят шевици от хиляди малки фрагменти мозайка. За да създадат в края на лятото..
Легендарната рок група БТР ще има концерт на Античен театър в Пловдив тази вечер. Той е част от тяхното национално турне за 2025 г. То включва 10 големи концерта на летните сцени в 10 града в България. Групата отново е път, за да се срещне с феновете си из цялата страна. Концертът в Пловдив тази вечер е от 21 часа.
В предаването за книги на Радио Пловдив на 02.08.2025г. бяха представени следните заглавия: Рубрика „Напълно непознати“ Пол Валери. Любителят на стихове. 232 стр., ок. 6А, Изток-Запад, 2025. Мария Сарагоса. Огнената библиотека. 544 стр., 5А, Емас, 2025. Ери де Лука. Три коня. 104 стр., 4А, колибри, 2025. Крис..
Изложбата „Впечатления и Отражения“ ще бъде открита днес в галерия „Капана“ в Пловдив. Организаторите я определят като необичайна и преплитаща визуално изкуство с поезия. Експозицията включва 50 заглавия на творби – живопис, графика и приложно изкуство, които разкриват отражения на поетически образи. В пространството на галерията редом с..
Световноизвестният оркестър “ Йохан Щраус Виртуозен Оркестра ”, вдъхновен от музикалното наследство на Йохан Щраус- син, гостува на българската публика с поредица от изключителни концерти. Тази година, освен в България, " Йохан Щраус Оркестра" ги очакват пълни зали в Гърция, Кипър, Япония и Китай. Организаторите посвещават турнето на..