В утрото на 10 август отново във фокуса на вниманието ни са обществените вълнения, свързани с хроничното усещане за несправедливост. Часове след поредния протест в Цалапица заради убийството на Димитър Малинов жителите на селото се срещат с комисар Радослав Начев, който ръководи областната дирекция. Какви искания ще отправят протестиращите към органите на реда ще научим от разговара на Веселина Пеева с тях?
Продължава и вълната от случаи на насилие над жени. Кое провокира агресията и защо стигнахме до тук анализираме с писателя Румен Леонидов.
Поглед отправяме и към производителите на слънчоглед, които могат да кандидатстват за 32 млн. лв. помощ. Целта й е да подпомогне засегнатите от украинския внос земеделци. Ще успеят ли парите да решат проблема питаме производителя на слънчоглед Александър Миндачкин.
Засягаме и темата за донорството на органи. Увеличават ли се българите, които са готови да дарят органи за трансплантация ще научим от репортажа на Даниела Добрева.
Говорим и за културата, която се явява бягство от действителността и убежище за душата или какво да очакваме от 27-то издание на есенния театрален фестивал "Сцена на кръстопът". Разговорът е с един от организаторите Росица Обрешкова.
А кореспондентът ни Невена Петрова ни разказва за традицията на златарството в Панагюрище.
Започваме след новините в 7 и сме до 9:30. Слушайте ни!
Казват, че мозайките са артистичните предизвикателстваq пред които е изправено обществото на прехода между езичеството и християнството. А България е сред страните с най-много мозайки. Какво означава това? Тази събота отговорите са в разговора на Людмила Сугарева с проф. Славик Табаков, разкодирал секретния език на мозайките, който разказва и много..
В светлата седмица, седмицата след Възкресение Христово, гост в Добро утро, ден е игумена на Бачковския манастир Величкия епископ Сионий. Роден е в София в семейството на занаятчии - бижутери, завършва немска гимназия. Още от малък проявява интерес към духовенството. След като отбива военна служба учи в паралелния курс на Софийската духовна..
Ремонтът на Хуманитарната гимназия в Пловдив ще започне в началото на юли, вместо в началото на май, както бе предвидено. Решението и взето след среща на местната власт с родители и спорове кога строителните работи ще пречат по-малко да работата в училището. Ще чуем по темата кметът на район „Централен“ Георги Стаменов и заместник-кметът с ресор..
За процесите на създаване и обновяване на публични пространства, които ангажира местните общности и дават възможност за иновативно и устойчиво развитие на градската среда, ще ви разкажем в разговор с младежкия сътрудник Ада Хейрула, от Младежки център Пловдив. Събитието „Академия за млади плейсмейкъри“, има за цел да докаже, че промяната започва от..
Последният работен ден от светлата седмица ще засегнем важните теми за Пловдив, ето какво ще чуете във времето до 9.30 часа: Как ще се отрази вторият етап от ремонтните дейности на Хуманитарната гимназия „Свети свети Кирил и Методий“ и каква организация ще бъде създадена? По темата след срещата с родителите ще говорим с Владимир Темелков ,..