Пред Съдебната палата в София започна протест заради извършеното през юли в Цалапица убийство на 24-годишния Димитър Малинов. За поредна вечер хората настояват за прозрачно разследване и справедливи наказания за заподозрения за убийството Рангел Бизюрев, който веднага след престъплението замина за Германия, и братята Валентин и Борислав Динкови, обвинени към този момент за укривателство.
След дни на протести в Цалапица, провокирани от убийството на 24-годишния Димитър Малинов, близки и жители на селото се събраха на протест пред Съдебната палата в центъра на столицата. Целта – да бъдат чути от властта.
Исканията им остават същите – прозрачно разследване и справедливи наказания за виновните. Те продължават да твърдят, че полицаи са оказвали чадър и това е дало възможност на заподозрения за убийството Рангел Бизюрев да избяга в Германия. И, въпреки че началникът на районното полицейско управление в Стамболийски вече е отстранен, назначена е проверка и вътрешният министър Калин Стоянов обеща още наказания, ако се открият данни за нарушения при разследването и бездействие, те не са доволни от действията на държавата досега.
"Аз лично смятам, че не се прави нищо конкретно за прилагане на законите и в много голяма част от случаите все едно се очаква проблемите да се разрешат от само себе си, което на практика няма как да се случи, особено в ситуации като тази", каза протестираща жена.
"Прави се опит да бъде политизирана цялата ситуация. Във всеки един от случаите. И мъката на хората да бъде използвана срещу тях самите на практика, защото всеки от тях остава омерзен и опетнен по този начин", коментира друга участничка в протеста.
Майката на Димитър беше конкретна – иска помагачите на Рангел да получат същото наказание като него – доживотен затвор.
Протестиращите направиха шествие до сградата на МВР.
Въпреки обещанието на "ВиК-Пловдив" до 17:00 часа да бъде ликвидирана голямата авария на магистралния водопровод, който захранва Стария град в Пловдив, това не се случи. Повредата, станала през нощта, остави без вода високите части в центъра на града. Причината за спукания водопровод е остарялата и амортизирана водопроводна мрежа. Точно..
Авария е възникнала тази нощ в центъра на Пловдив . Спукан е магистрален водопровод, който захранва целия Стар град, съобщиха от "ВиК-Пловдив". Пробивът е на ул. "Княз Ал. Дондуков-Корсаков" , точно пред входа на известен ресторант, близо до сградата на Радио Пловдив. Заради повредата без вода са високите части на Стария град , както..
Цените на основни хранителни продукти, плодове и зеленчуци на борсите у нас продължават да се повишават и тази седмица, сочат данните на Държавната комисия по стоковите борси и тържищата. Макар и минимално, но се покачва и индексът на тържищните цени, който отразява движението на цените на хранителните стоки на едро в България. Тази седмица той се..
22-рото издание на Гайдарското надсвирване и родов събор в родопското село Гела завърши с триумф за Костадин Петров , който спечели най-престижното отличие в тазгодишната надпревара – приза „Дафо Трендафилов“ . Тази награда се връчва за първи път в историята на събора. В силно оспорвана и емоционална битка на сцената, Петров надсвири достойния си..
На 3 август се чества Световният ден на динята. Празникът се празнува най-вече в Съединените щати. Сред най-популярните състезания по това време са замеряне с дини и надплюване със семки. Любопитно е, че има над 1200 разновидности на сочния плод в над 96 държави по света. Динята съдържа над 92% вода, най-високият процент сред плодовете, заради което..