Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Кричим е без вода заради вандали, обявена е награда за залавянето им

| обновено на 18.08.23 в 16:17

Почти цял ден Кричим остана без вода заради вандалски акт. Кметът на община Кричим Атанас Калчев алармира, че тази нощ на водоема, който захранва мрежата на града с питейна вода, е разбита стената от термопанели на водоема и е счупена антената, която подава радиосигнал към помпена станция за питейна вода "Кричим". В резултат е прекъсната работата на помпената станция и е преустановено водоподаването към мрежата на Кричим.

Според кмета Атанас Калчев това е злоумишлен акт, като уточни, че екип на ВиК - Пловдив работи  по възстановянето на нанесените щети на съоръжението и възстановяването на процеса за водоснабдяване на населението.

„Предвид явния умисъл на извършеното деяние, обявявам парична награда за подаване на достоверна информация до органите на реда по надлежния ред, с цел бързото и навременно установяване на извършителите! Кощунство е в мирно време, дори и при предстоящи местни избори, злоумишлено да причиниш такива тежки щети и да лишиш населението на града от питейна вода“, коментира кметът Атанас Калчев.

По думите му наградата ще е минимум 500 лева.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

След издирване: Намериха живи млада жена от Юндола и възрастен мъж от Лозен

Възрастен мъж и млада жена са издирени и върнати на семействата им, съобщиха от полицията в Пазарджик. Сигналът за изчезнала 37-годишна жена от велинградското село Юндола е получен снощи  в Районното управление във Велинград. Съпругът ѝ съобщил, че тя е  напуснала дома им и е в неизвестност.  Жената има здравословен проблем и за нея се грижат..

публикувано на 04.03.25 в 18:02

Камион разкъса мантинелата на АМ "Тракия" между Пазарджик и Пловдив

Тежка катастрофа стана следобед в Пазарджишкия участък на АМ "Тракия" в района на 104 – 105 километър.  Товарен камион, пътуващ към София, загубил управление и прегазил разделителните мантинели, пресякъл в насрещното платно в посока Пловдив и разкъсвайки предпазната ограда край пътя, пропаднал в страничната канавка.  От удара голямо..

обновено на 04.03.25 в 16:30

Затяга се контролът върху обществения ред в община Карлово

След среща на кмета Емил Кабаиванов с ръководството на Районното полицейско управление е договорено да бъдат поставени още камери за денонощно видеонаблюдение на входно-изходните пътища, в паркове и площадни пространства. Целта е да се ограничи шофирането с висока скорост и неправилното паркиране. Нощни патрули ще дежурят по пешеходната зона в..

публикувано на 04.03.25 в 16:23

Модерна нарколаборатория откриха край Пазарджик

Луксозна домашна наркооранжерия разкриха  в близкото село Церово пазарджишките криминалисти.  Акцията е в резултат на данни от информатор и под надзора на Окръжната прокуратура.  След наблюдение на обекта и наличието на достатъчно доказателства, полицаите претърсили къща в селото,  обитавана от 48-годишен софиянец.  Вътре  е открита  оборудвана..

обновено на 04.03.25 в 13:01

Ремонтът на Концертна зала остава "на трупчета"

Ремонтът на Концертна зала в Пловдив се съгласува под пряк надзор на Министерството на културата. Имам разговори и срещи  с министъра на културата Мариан Бачев, каза кметът Костадин Димитров, попитан докъде са стигнали дейностите по пълното реновиране на залата.  В най-скоро време община Пловдив очаква решение на МК как да се процедира..

публикувано на 04.03.25 в 11:56