Според Панчугов в такива времена властовите пластове в Руската федерация се наместват и се променят.
„За съжаление този разпад не вещае нищо добро, тъй като не се случва в случайна държава“, добави той.
Христо Панчугов смята, че евентуалното бъдещо сформиране на партия от президента Румен Радев е второстепенен въпрос:
„То би било ефект от стратегията, която президентът Радев е избрал и тя е всъщност изключително вредна за две неща: първо, за възможностите за гарантиране на българската национална сигурност- и второ, защото стратегията му се основава на подкопаване на устоите на демократичното управление в България. И двете тенденции са изключително вредни за нас като общество и за държавността“, коментира Панчугов.
„Президентът е приел ролята на единствен съдник кой може да се нарича българин и кой не. Това е много опасна и почти фашизоидна тенденция. Да не говорим, че през подобен тип опити той всъщност не спазва духа на българската конституция, която сочи, че президентът би следвало да запази единството на българската нация. Вместо това той създава нови и нови разделителни линии в българското общество, паразитирайки върху един доста неинформиран и доста хванат в капана на различни идеологеми разказ за българската история. Нещо, което също може да бъде препратено към различни фашизоидни режими в развитието на човешката история“, добави политологът.
Според Христо Панчугов евентуалното създаване на партия от президента няма да е самоцел:
"Тя ще бъде продукт на желанието този наратив, който тече от поне 2 години насам, а именно: парламентарната демокрация не е ефективна, хаотична е и не произвежда добри резултати, вследствие на което ние имаме нужда от нещо с мандат от институция, която може да покаже здрава ръка, която може да взема решения лесно и ако може-да минем към президентска република".
Много европейски бизнеси могат да престанат въобще да търгуват на американския пазар, прогнозира Адриан Николов от ИПИ по повод наложите от Доналд Тръмп мита. Една от възможнастите е да се изнесат производствата в САЩ. А иначе всяка една наша стока, която се продава в САЩ ще е с 20% по- скъпа. Моментният шок на борсите едва ли има..
Във втория епизод от поредицата "Елементи в криза" се фокусираме върху проблема с мръсния въздух в Пловдив. Експерти като доц. д-р Ангел Джамбов и представители на местната власт разкриват противоречията между наука, политика и очакванията на гражданите. Трафикът, старите печки, липсата на зелени площи и паленето на отпадъци са сред най-големите..
С двудневен конгрес “Наука и практика“ Факултетът по дентална медицина на МУ-Пловдив ще отбележи 55 години от създаването си. Форумът включва лекционна част и теоретико-практически курсове по всички дисциплини във факултета и ще бъде съпроводен с дентално изложение и демонстрации. Според декана на факултета проф. Ангелина Влахова научният конгрес е..
„Ден на Освободението на Америка и началото на нов златен век “ – с тези думи президентът на САЩ Доналд Тръмп обяви търговска война на света и наложи мита за вноса. За Европа те са 20%, за Китай – 34%, за Индия – 26%, за Виетнам 46%, за Великобритания – 10%, за Япония 24% и т.н. Стабилността на управлението и търговските..
Историята на Пловдив започва от Плоската могила на Брезовско шосе, тъй като това е най-старото обитавано място на града. Това обясни археологът Десислава Давидова, която проучва обекта. Археологическите проучвания по Брезовско шосе ще бъдат възобновени след Великденските празници и ще продължат до края на годината, добави Давидова . На..