Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Три пловдивски забавачки ще станат енергийно независими

| обновено на 29.08.23 в 08:52

Със символична „първа копка“ днес ще бъде даден старт на проекта за въвеждане на мерки за енергийна ефективност и поставяне на фотоволтаични електроцентрали на три детски градини в Пловдив – „Десислава“, „Еделвайс“ и „Светлина“. 

Целта е трите сгради да станат с енергиен клас „А плюс“ с почти близко до нулево потребление. Очаква се с намаляването на емисиите парникови газове да се постигне и екологичен ефект за цялата община. 

Инвестицията е в размер на близо 3 милиона лева, като 2 милиона и 300 000 лева от тях са европейско финансиране, а останалите от Министерството на енергетиката и от община Пловдив.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Още от категорията

С по-високи цени отваря новият басейн "Младост" в края на месеца

Нови по-високи такси за модернизирания плувния комплекс „Младост“ ще гласуват на сесията в четвъртък пловдивските съветници. Увеличението е с между 25 и 50% спрямо таксите в стария плувен басейн. Съобразено е с обновената база, която отговаря на всички европейски изисквания. Актуализацията на цените съвпада с предстоящото му откриване в края на..

публикувано на 11.02.25 в 16:23

Разкриха поредна "ало измама", ужилила четирима в Пловдив

Полицията в Пловдив задържа участник в телефонни измами, който изпълнявал функцията на куриер при измамна схема за близо 50 хил. лева от възрастни хора. Само за една седмица в началото на февруари в капана на групата за измами попаднали четирима души - две жени и двама мъже, на възраст между 54 и 92 години. След проведени разговори с мним..

публикувано на 11.02.25 в 15:57

Спират тока в Скутаре по график заради ремонт на захранването

До края февруари Eлектроразпределение Юг ще започне работа по проект, който ще подобри електрозахранването в пловдивското село Скутаре. Проектът е за 270 000 лева. Ще бъде изградена нова въздушна мрежа към един от трафопостовете, като съществуващата мрежа ще бъде изцяло реконструирана. Ще бъде положен подземен кабел с дължина 1200 м, ще бъдат..

обновено на 11.02.25 в 15:51

Кметът посрещна посланика на Ирландия Катрин Банън в Пловдив

Кметът Костадин Димитров се срещна с посланика на Ирландия Н. Пр. Катрин Банън, която е на първо официално посещение в Пловдив. Нейно Превъзходителство сподели, че отскоро е в страната, но намира българския език за интересен и ѝ харесва да го изучава. Двамата обсъдиха предстоящия футболен мач между България и Ирландия за класиране в Лига Б на турнира..

публикувано на 11.02.25 в 15:09

РЗИ откри опасен ботокс в 2 салона за красота и стоматологичен кабинет

Продължават проверките на РЗИ - Пловдив за нерегламенитирани количества ботулинов токсин в салоните за красота. В инспекцията продължават да постъпват сигнали за места, на които се извършват нелегалните процедури, каза директорът ѝ д-р Аргир Аргиров.   При 66 проверени обекти в Пловдив нарушенията са открити само в три от тях - два..

публикувано на 11.02.25 в 14:02