Целият имот от 81 декара и сега е част от парка, но с новия Общ устройствен план бе разрешено застрояването му, което предизвика бурни граждански протести за запазване на зеления пояс на Гребната база.
След няколко месечни преговори със собственика на имота той е предложил да продаде на общината близо 68 декара от него, а цената е определена от независим оценител, съобщи зам. - кметът по финанси Величко Родопски, който е и председател на преговорния екип.
По думите му финансово, това не е добре, защото тези пари трябва да излезнат от бюджета, но пък е това цена за запазване на зелените площи, което добре за Пловдив. Родопски е категоричен, че там не бива да се допуска строителство.
Решението на Комисията е оформено като предложение и ще бъде внесено от кмета Здравко Димитров до Общинския съвет.
Ако сделката бъде одобрена, първите 10% от сумата ще се платят веднага, а останалата част ще се разсрочи на за три години.
От ДБ Пловдив заявиха, че искат незабавен отчет на комисията за парка на Гребната база, което ще се гледа в комисиите на Общинския съвет утре. "Това е важно, защото директното закупуване ще бъде много по-скъпоструващо и ощетяващо бюджета на общината от отчуждаването на имота. Затова и внесохме няколко пъти предложение предназначението на терена да бъде сменено“, заявява Добромира Костова. От групата съветници вече отказаха да излъчат представител във въпросната комисия. „Категорични сме, че директното договаряне със собственика продължава линията на задкулисни договорки, на която станахме свидетели и при размяната на 7 общински имота за съседния парцел на същия собственик“, припомнят от ДБ Пловдив.
Десетки п редставители на украинската общност в Пловдив се събраха тази вечер пред катедралния храм „Света Богородица“ , за да отбележат третата година от началото на руската инвазия в Украйна. За тях и семействата им 24 февруари е трагична датата, тъй като се налага да напуснат домовете и родината си. Споделят, че руската военна..
Шофьор и двете му деца са транспортирани за преглед в МБАЛ-Пазарджик след катастрофа на пътя Пещера - Батак. Инцидентът е станал следобед, като вероятно шофьорът е загубил управление и автомобилът се врязал в мантинелата. По първоначални данни, тримата пострадали са без сериозни травми , информират от МВР в Пазарджик. Мъжът и двете му деца,..
Специализираната полицейска операция срещу разпространението на наркотичи е проведена в периода 20 – 23 февруари от служители на отдел „Криминална полиция“ и тринадесетте полицейски управления на ОДМВР – Пловдив. В хода й са проверени 159 търговски обекти и питейни заведения и районите на 120 учебни заведения. Проверени са и 93 места, посещавани от..
Тази седмица започва цялостно почистване на канал „Паша арк“ в Пазарджик, който е замърсен с битови отпадъци и има прораснали храсти и дървета. Решението е взето на среща на областния управител на Пазарджик Валентина Кайтазова с управителя на „Напоителни системи” ЕАД – клон „Тополница” и представители на община Пазарджик. Срещата е организирана..
ДСБ внасят утре в Народното събрание проект на решение, с което парламентът да осъди поредицата от агресивни действия от страна на партия “Възраждане” срещу българската институционална система. Атаките кулминираха във вандалската проява срещу представителството на Европейската комисия в събота, на 22 февруари. От ДСБ и от коалиция ПП-ДБ осъждаме..