Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Петър Георгиев-Рей с изложба живопис утре вечер в Пловдив

Петър Георгиев -Рей е роден през 1963 г. в Перник. През 1987 г. завършва актьорско майсторство във ВИТИЗ, днес НАТФИЗ. Играе две години във Врачанския театър. През 1989 получава втора награда на Националния преглед за драма и театър, за ролята на Лило, в пиесата „Суматоха“ на Радичков (реж: Бина Харалампиева). През 1991 г. емигрира в Канада. Там написва стихосбирката „Гвоздеи кръстни“ и романите „Мислителят или насаме с един живял“, „Пътят“ и „Планината“, също и пиесата „Светлината, която мами“. През 2000 г. започва да рисува, и така до днес! Определят го като артист от световна величина, а доказателство за това са повече от над 50 индивидуални и групови изложби, които представя със замах и по нетрадиционен начин в Канада, САЩ, България и Франция. 
В първия ден на септември точно в 18:00 часа, Петър Георгиев-Рей ще Ви очаква в сърцето на Пловдив в пространството на Галерия "Андромеда Арт", за да сподели своята впечатляваща изложба живопис. Великолепната експозиция,дава възможност да се проникне в неговия свят и разказва атрактивен пластичен изказ. Тя е доказателство как изкуството контактува с всички възможни времена, за да извика в нужния момент това, което е необходимо от него. 

Петър Георгиев-Рей бе наш гост в предаването "Вход свободен" днес и ни разказа за изложбата, която ще се открие утре вечер, както и за предстоящото важно за него събитие в Пловдив отново през септември. Чуйте повече в прикачения звуков файл. 

По публикацията работи: Станка Лазарова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Още от категорията

В "Срещите" разговор за Елена Рьорих и нейното наследство

Тази събота чрез издателят Валентин Марков в "Срещите" гостува голямата дама на Русия - Елена Рьорих. Философ, изследовател, писател. Дамата, която изрече думите:"Омразата никога не се унищожава от омраза. Само доб, такъв е вечният закон". И още една нейна поръка:" Есмихнете се на трудностите по пътя си. Гарантирам ви, че ще спечелите".  Слушайте..

обновено на 12.04.25 в 09:24

Пазарджик е домакин на благотворителен литературен базар

Благотворителен литературен базар се открива в Пазарджик тази събота в 10:30 часа на площад „Константин Величков“. Инициативата е на сърцатия учител по история и цивилизация в местното училище „Георги Брегов“ Илия Михайлов, който е и писател.  Така вече традиционните акции, в които със своите книги той е подкрепял различни каузи през годините,..

публикувано на 12.04.25 в 08:52

Великденски настроения в Градската градина в Пловдив

С концерти и представления продължават „Великденските настроения в Градската градина“, чийто организатор е пловдивския район „Централен“. Тридневни събития радват пловдивчани и гостите на града на Лазаровден и Цветница. Съботната програма започва в 10 часа с музикални настроения от училищата и читалищата в района. Децата ще представят..

публикувано на 12.04.25 в 08:22

Великите европейци - Фридрих Ницше

Тази музика е на един почти неизвестен за широката публика композитор, но иначе безкрайно известен мислител - Фридрих Ницше, филолог, философ, писател. Освен като композитор, в България той не е особено известен и като поет, макар че и философията му се състои от много поезия. Преди около век негови стихове превеждат Пенчо Славейков и Гео Милев. Но ето..

публикувано на 11.04.25 в 13:57

Изложба търг "В помощ на парка" в НБ "Иван Вазов"

Днес от 18:00 часа в Народна библиотека „Иван Вазов“ ще се състои изложба търг под надслов „В помощ на парка“. В експозицията ще бъдат подредени живописни платна от пленера „Творците“, а организатор на събитието е Ротари клуб Пловдив – Пълдин. В търга ще бъдат включени картини на известни пловдивски творци като Ели Станчева, Маргарита..

публикувано на 11.04.25 в 05:53