Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Продължава гасенето на пожара край Добростан

Продължава гасенето на пожара край асеновградското село Добростан. Повече от 80 души, сред които огнеборци, военни и горски служители, продължават да се борят за овладяването му. 

Пожарът пламна вчера и заради силните пориви на вятъра обхвана около 50 дка. Модул от 4-ти артилерийски полк – Асеновград в състав от 45 военнослужещи с 6 машини от рано тази сутрин участват в гасенето. Действията на огнеборците са подпомагани и от хеликоптер Cougar с екипаж от 24-та авиобаза – Крумово. 

Заради вятъра и турбулентните въздушни течения, фронтът на пожара променя посоката си. Поради това ликвидирането му изисква значителни сили и средства, посочиха от пожарната. Основен проблем в района на пожара е натрупаната по земята торфена маса, която на места достига дълбочина от около 50-60 см.

 Припомням , че като най-вероятната причина за пожара се сочи паднала паднала мълния. Теренът между Добростан и Югово е труднодостъпен и това допълнително затруднява гасенето.


По публикацията работи: Емил Костов


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Още от категорията

Строят на инженеринг спортна зала на ЕГ "Пловдив" за 12 млн. лв.

Обществена поръчка за мултифункционална зала на ЕГ „Пловдив“ обяви общината.  Тя е на стойност 12 млн. лева, като цената е за проектиране, изграждане и надзор. Заданието включва проектиране и изграждане на залата с пристройка с обслужващи помещения, лекоатлетическа писта с полиуретанова настилка, футболен терен с омекотяваща подложка и..

публикувано на 11.09.25 в 16:43

Новата "Детска ясла на мечтите" отвори врати

Кметът на Пловдив Костадин Димитров, предшественикът му Здравко Димитров и районният кмет на „Централен“ Георги Стаменов прерязаха лентата на новата детска ясла в квартал „Съдийски“. На откриването присъстваха заместник - кметовете Владимир Темелков, Николай Бухалов и Хакъ Сакъбов. Сградата е на стойност близо 3 милиона лева и в нея ще се..

обновено на 11.09.25 в 14:14

Ремонтът на Хуманитарната гимназия е по график, напрежението е политическо

През следващата седмица Община Пловдив ще организира специално посещение на родители в Хуманитарната гимназия „Свети свети Кирил и Методий“, където продължават ремонтните дейности. Това обяви пловдивският кмет Костадин Димитров, който уточни, че целта е да стане ясно какви са конструктивните особености на сградата, а строителите и Община Пловдив да..

обновено на 11.09.25 в 14:14

Златното съкровище се завръща в Панагюрище за седмица

От 16 септември до 23 октомври жителите и гостите на Панагюрище ще могат да видят оригинала на Панагюрското златно съкровище в зала „Трезор“ на Историческия музей, съобщиха от културната институция. Последно съкровището беше в Панагюрище през август миналата година. Деветте съда ще бъдат изложени в специално изградена зала, създадена с дарителски..

публикувано на 11.09.25 в 14:12

Мечка си направи нощна разходка по улица в Доспат

Мечка е заснета от камера да се разхожда по улица в Доспат. Това се вижда на скрийншот от видео пред къщата на Валентин Ашиков на улица „Георги С. Раковски". Мечката е със средна големина. Камерата е уловила животното в 03:00 часа посред нощ пред къщата на Ашиков. През последните години сме нямали движение на мечки в района, това е първата, която се..

публикувано на 11.09.25 в 14:05