И през изминалия уикенд „Чистота“ продължи извънредните акции за ликвидиране на новообразували се незаконни сметища, съобщи директорът на общинското предприятие Димитър Георгиев.
Събрани са общо 128 тона отпадъци. 94 тона от тях са в „Столипиново“, където са премахнати сметища на ул. „Крайна“, „Крайречна“ и „Елба“, както и на обръщалото на бул. „Марица“ №26.
За пореден път камари отпадъци са разчистени и в пространството на ул. „Напредък“ срещу КАТ, като оттам са извозени 34 тона.
От началото на лятото почти няма седмица без извънредни акции и в двата квартала, макар че в „Столипиново“ екипи с тежка техника работят абсолютно всеки ден, а в „Шекер махала“ – от понеделник до събота включително, коментира Георгиев. По думите му екипът на „Чистота“ полага максимални усилия, за да се предотврати опасността от възникване на зарази или пожари.

„ Бизнесът за Пловдив“ излиза с декларация, с която настоява да се вземат спешни мерки за безопасност и разширение на Околовръстното шосе на града след поредната тежка катастрофа с трима загинали. Това е поредният смъртен случай на път, който от години представлява системен риск за живота на българските граждани, поради лоши инженерни..
Тежка катастрофа с три жертви и тежко пострадало дете е станала снощи на кръстовище на Околовръстния път и ул. "Захаридово", съобщават от полицията в Пловдив. Сигналът е получен на тел. 112 около 23,10 ч. Според предварителната информация товарен автомобил МАН с 24-годишен водач навлязъл в лентата за насрещно движение и се ударил челно в..
Резервациите за предстоящия зимен сезон в Пампорово показват засилен интерес от чуждестранни пазари като Република Северна Македония, Сърбия, Турция, Гърция, Великобритания и Ирландия. Според данните от записванията се очертава по-значим ръст на турски и румънски туристи. Наред с традиционните британски организирани групи, пристигащи чрез услугите на..
Мъртво пиян шофьор заловиха полицаи от полицейско управление - Труд. Към 21 часа снощи в село Царацово униформените спрели за проверка лек автомобил "Пежо" и при последвалата проверка с дрегер на 47-годишния мъж се оказало, че той шофира с над 3 промила алкохол. Водачът отказал да даде кръв за химически анализ и със заповед по Закона за МВР е..
През целия месец декември, предстоят празнични събития, както в центра, така и в шестте района на града. Началото е на първи декември, когато кметът Костадин Димитров ще запали светлините на Коледната елха на площад „Стефан Стамбоов“ в компанията на Хора на пловдивските момчета и Духовия оркестър на Пловдив. Т Няколко са коледните..