Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Общински съветници искат Пловдив да купи градинката зад "Санкт Петербург"

| обновено на 06.09.23 в 10:21

Съветници от групите на „Кауза България“, ВМРО и Земеделски съюз „Александър Стамболийски“ предлагат Община Пловдив да придобие градинката зад хотел „Санкт Петербург“. Предложението ще се гледа на предстоящата в четвъртък сесия на Общинския съвет.

Имотът е с площ от малко на 16 000 квадратни метра и е на улица "Полк. Сава Муткуров". Предложението на съветниците от трите групи предвижда да се даде мандат на кмета на Пловдив да преговаря със собственика на имота за сключване на договор за начина на придобиване на собствеността и справедливото обезщетение.

„Знаете, че в район „Северен“ зелените площи са много кът. В годините, поради недобросъвестно управление на зелените площи, парковете се превръщат в застроителни площи, което е неприемливо, защото няма къде да играят децата и да ги възпитаване“, каза в интервю за Радио Пловдив общинският съветник от ВМРО Владимир Кисьов.

Той е категоричен, че има само един път за да се запази паркът.

„Пътят, по който трябва да върви общинската администрация, е да се седне на преговори със съответните собственици и да се намери баланс между обществения и личен интерес“, каза общинският съветник. 

За запазване на парка зад хотел „Санкт Петербург“ се обявиха и пловдивчани, които в годините многократно са се противопоставяли на намеренията на собственика да застрои терена.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Още от категорията

Заловиха шофьор с над 3 промила алкохол в Царацово

Мъртво пиян шофьор заловиха полицаи от полицейско управление - Труд.  Към 21 часа снощи в село Царацово униформените спрели за проверка лек автомобил "Пежо" и при последвалата проверка с дрегер на 47-годишния мъж се оказало, че той шофира с над 3 промила алкохол. Водачът отказал да даде кръв за химически анализ и със заповед по Закона за МВР е..

публикувано на 25.11.25 в 11:54

Община Пловдив обяви програмата за посрещане на Коледа и Нова година

През целия месец декември, предстоят празнични събития, както в центра, така и в шестте района на града. Началото е на  първи декември, когато кметът Костадин Димитров ще запали светлините на Коледната елха на площад „Стефан Стамбоов“ в компанията на Хора на пловдивските момчета и Духовия оркестър на Пловдив.  Т Няколко са коледните..

публикувано на 25.11.25 в 11:06

Катастрофа на Околовръстното шосе взе три жертви, дете е с опасност за живата

Тежка катастрофа с три жертви и тежко пострадало дете е станала снощи на кръстовище на Околовръстния път и ул. "Захаридово", съобщават от полицията в Пловдив. Сигналът е получен на тел. 112 около 23,10 ч. Според предварителната информация товарен автомобил МАН с 24-годишен водач навлязъл в лентата за насрещно движение и се ударил челно в..

публикувано на 25.11.25 в 07:43
Магистрала

Движение в една лента по АМ "Тракия" в област Пазарджик

Между 8:30 ч. и 16 ч. днес се въвеждат ограничения в движението по магистрала "Тракия" в област Пазарджик. Мярката важи за участъка между 55-ти и 66-ти километър в платното за София, където ще се почистват шахти, за да се подобри отводняването. Трафикът поетапно ще се ограничава в изпреварващата лента, като ще преминава в активната. От Агенция..

публикувано на 25.11.25 в 07:35

Пловдив се включва в глобалната инициатива “Оцвети света в оранжево“

В Международния ден за прекратяване на насилието срещу жени и момичета Пловдив се включва в кампанията на ООН “Оцвети света в оранжево!“. Тя ще се проведе в един от пловдивските молове и в нея се очаква да вземат участие граждани, общественици и ученици.  Целта е да се повиши осведомеността сред населението, че насилието и половото неравенство..

обновено на 25.11.25 в 06:57