По-малко от месец остава до старта на предизборната кампания за местния вот. Време на политически страсти и уверения затова как политиците мислят за Пловдив. Ще ги чуем в утрото на 7 септември, заедно с важните теми за града, ето за какво ще говорим във времето до 9.30 часа:
Политически катаклизми. Ще оцелее ли управляващото мнозинство след местните избори? По темата ще говорим с доцент Светослав Малинов, политолог и университетски преподавател.
Общинският съвет ще гледа предложението за придобиване от Община Пловдив на парка зад хотел „Санкт Петербург“, който в годините предизвика множество протестни действия с искания да се запази. То е на три групи в местния парламент, а повече за него ще научим от Владимир Кисьов, общински съветник от ВМРО.
С каква концепция за развитието на Пловдив ще се яви на предстоящите местни избори архитект Костадин Палазов, който е кандидат за кмет на БСП? Това ще разберем минути преди девет часа.
И още теми в утрото на 7 септември:
Пловдив отбелязва Международния ден на чистия въздух и синьо небе, а ние питаме – какво показват данните за чистотата на атмосферния въздух в града? Отговорите ще търсим от Вяра Колева, директор на Дирекция „Екология“ към Община Пловдив.
В зона „Култура“ ще говорим за изложбата „15 по 5“ на Дружеството на пловдивските художници, която се открива в изложбена зала „2019“. Повече за нея ще ни разкаже нейният куратор Христо Жеков.
А в рубриката ни „Добро утро, ден!“ ще си припомним гостуването на Атанас Маринчешки – художник и бивш полицай.
Проф. Ивайло Старибратов – математик. Това, както сам казва в „Добро утро, ден!“, го определя най- точно и най- пълно. С дълга кариера на учител, директор на Математичаската гимназия и университетски преподавател. Пловдивчанин, който може да разкаже историята на рода си 200 години назад. Активен като гражданин, заради което направи и кратко..
В навечерието сме на най- светлия и най- безспорен български празник – 24-ти май! Честването му тази година съвпада с 1170-та годишнина от създаването на славянска писменост и 1160 години от приемането на християнството. За двете годишнини и за избора, който България прави преди 12 века ще ни припомни проф. Христо Матанов. Ще..
Всяка година по това време в страната започва абитуриентската треска. Родителите ритуално изпращат неусетно порасналите си деца в света на реалния живот, а те посрещат събитието , възторжено броейки до 12, поели за бала, след който се очаква да станат самостоятелни хора. Всички по реда си сме минали по този път, пълни с надежди и мечти за..
В петък сутрин в навечерието на 24 май ще ви разкажем за старите ръкописи и книги в НБ "Иван Вазов" в Пловдив, а наш събеседник ще е главният библиотекар в отдел "Специални сбирки" д-р Петко Георгиев. Ще ви заведем и в Цар-Симеоновата градина, изпърстрена вече с мащабни цветни картини, изобразяващи буквите За първото издание на фестивала Флоропополис,..
Защо повечето от половината българи не се чувстват информирани за въвеждането на еврото? Отговорът на този въпрос идва от последното проучване на изследователски център "Тренд". Представя го Евелина Славкова. С нея проследяваме и последните щрихи от електоралната картина и оценката за работата на правитеслтвото и нивата на подкрепа към партиите...