По повод 20 септември - Ден без загинали на пътя, доброволци ще помогнат за безопасното пресичане на учениците на пешеходна пътека пред СУ „Софроний Врачански“ в Пловдив. Сред доброволците са заместник-областният управител Атанас Ташков, кметът на район „Тракия“ Костадин Димитров и неговата заместничка Веселина Стоянова.
Събитието е насочено към безопасно придвижване на учениците до учебните заведения, тъй като те са най-уязвимите участници в движението.
Инициативата е част от събитията, които се организират за осма поредна от Европейската мрежа на службите на пътна полиция ROADPOL - Ден без загинали на пътя. Дните за безопасност са между 16 и 22 септември и преминават под мото „Остани жив! Пази живота!“
16 дървета е ще бъдат изсечени заради изпълнението на проекта на ул. "Леденика" в район "Централен" , съобщи за Радио Пловдив директорът на общинското предприятие "Градини и паркове" Радина Андреева. Предстои премахването на чинари, липи, американски ясен и сливи, а на тяхно място ще бъдат засадени 39 дървета от вида явор. Някои от..
Строител и машинен оператор са най- търсените специалисти през тази година на пазара на труда, сочи анкетата сред работодателите в Пловдивска област. Проучването, което бе представено днес в областната администрация, се провежда за осма година от Агенцията по заетостта. В анкетата за Пловдив са участвали близо 300 работодатели, като 90 на сто от..
Гражданско недолство предизвика промяна на проект за изграждането на нов път между ул. „Леденика“ и бул. „Копривщица“ в район „Централен“. Първите дейности по отварянето на вътрешнокварталната улица без изход започнаха преди дни, а изсичането на първите дървета по трасето изкара хората от близките блокове навън. Още сутринта беше..
На изборите за общински съветници в Пазарджик "БСП-Обединена левица" е увеличила своя резултат с 493 гласа, което представлява ръст от 26%. От 1892 гласа през 2023 г. сега имаме 2385 гласа, увеличаваме броя на общинските си съветници от три на четири в условията на един изключително разпокъсан политически местен парламент. Това заяви на..
На 14 октомври Православната църква почита паметта на Света Параскева , наричана още Света Петка Българска . Светицата е считана за закрилник на семейството и дома, на плодовитостта и благополучното раждане, затова не е случайно, че именно от празника й започват годежите и сватбите. Преподобна Петка, наречена още Българска, е родена в град Епиват..