В момента най- сериозно е положението в отсечката от ул. "Победа" да бул. "Васил Априлов". Движение там на практика няма от сутринта. Причината е, че снощи работниците по водния проект са спукали отходна тръба на мелекозавода. Заради огромния разлив, заради който от организация и контрол на траспорта затварят движението по южното платно, където то бе двупосочно. Георги Стоилов, директор на „Организация и контрол на траспорта“ не вярва, че днес, а може би и утре проблемът ще бъде отстранен:
"Работниците са на място, но надеждите ни днес да пуснем движението засега са попарени", каза Георги Стоилов.
Разливи от спукани при строителството тръби и на изток от ул "Победа" има от пет дни, пишат пловдивчани в социалните мрежи:
"На Дунав като на Дунав, вече 5 ден се чудим как да минаваме, безобразие!"
От ОКТ призоваха да се избягва движението в пиковите часове.
Съдът пусна под гаранция задаржените за строителни измами Басри Али и Милена Ангелова. За подсъдимият паричният размер бе определен на 70 хил, лева, а за съучастничката му – на 10 хиляди лева. Пред съда Басри Али призна, че е закъснял със някои строителни обекти, но по думите му, ако не бил задържан, щял да довърши някои от тях. Според..
Мерките са предприети с оглед повишаване безопасността на всички участници в движението. Екипи на Общинското предприятие „Организация и контрол на транспорта“ извършиха демонтажа на старите конструкции, а фирма-изпълнител монтира новите съоръжения. Общо 109 корозирали ограждения са подменени на булевард „Шести септември“ – в района на паметника..
Компанията ще започне поетапно подаване на топлинна енергия към всички свои клиенти от понеделник 27 октомври. Първи ще бъдат отоплени детските и здравни заведения, следвани от училища, обществени и стопански сгради, а накрая и жилищните. EVN Топлофикация напомня на клиентите си да отворят напълно регулиращите вентили на радиаторите, за да се..
Превозвачът Илия Костадинов пое тази сутрин превоза на жителите на селата Труд и Строево до Пловдив. Фирмата обслужва и други междуселищни линии в община „Марица“, съобщи кметът на общината Димитър Иванов. "Този превозвач има капацитета като превозни средства и се съгласи да поеме превоза. Ще оставя хората в началото на града, за да може оттам..
Млад мъж, проявил агресия спрямо родителите си, е задържан от служители на Районното полицейско управление в Септември. На тел. 112 бил получен сигнал за семеен скандал в жилище в града. Униформените установили, че 23-годишен жител заплашил майка си и баща си със саморазправа, с палеж на къщата им и дори с убийство. Мъжът проявил агресивните си..