Пловдивски полицаи преследваха два автомобила с мигранти по пътя от Първомай към Пловдив, съобщиха от полицията.
Малко преди 6.00 ч. тази сутрин пътни полицаи са сигнал със стоп палка към два преминаващи автомобила. Те обаче не спрели и патрулът на Пътна полиция ги е подгонил.
Край местността Кемера преди Пловдив, двете коли са били спрени принудително от униформените. В същото време от тях изскочили десетина мигранти и избягали в близката гора. Задържан е шофьорът на единия автомобил. По данни на полицията той е румънски гражданин и се е представил за служител на румънската полиция.
И в момента полицаи издирват избягалите чужденци в гората. Предприети са заградителни действия.
Дрогиран шофьор бе задържан от полицията във Велинград, а 30-годишен мъж мъж бе заловен със синтетични наркотици в Септември. За двата случая информираха от полицията в Пазарджик. При рутинна проверка на Пътна полиция в курортния град бил спрян лек автомобил БМВ. 35-годишният водач от Ракитово бил тестван с техническо средство, като пробата..
Жена на 81 години от смолянското село Смилян е приета в УМБАЛ „Свети Георги“ в Пловдив след взрив на отоплителен котел, съобщиха от МВР в Смолян. Котелът на твърдо гориво се е намирал в обособено помещение. От взривната вълна са унищожени 2 кв. м покривна конструкция и 8 кв. м жилищна конструкция. Пострадалата е в болница с разкъсно-контузна..
Новият състав на Пловдивския районен съд отхвърли искането на Георги Георгиев, подсъдим за малтретирането на Дебора Михайлова, за пускането му под по-лека мярка за неотклонение. Съдията Спасимир Здравчев определи обвиненият в насилието над девойката да остане в ареста, въпреки настояването на адвокатите му, че престоят в ареста почти е..
До края февруари Eлектроразпределение Юг ще започне работа по проект, който ще подобри електрозахранването в пловдивското село Скутаре. Проектът е за 270 000 лева. Ще бъде изградена нова въздушна мрежа към един от трафопостовете, като съществуващата мрежа ще бъде изцяло реконструирана. Ще бъде положен подземен кабел с дължина 1200 м, ще бъдат..
Ученичките от Математическата гимназия в Пловдив - Димана Праматарова и Демира Недева ще представят проекти на международния научен инженерен панаир в Охайо, съобщиха от гимназията. Димана Праматарова от XI "а" клас и Демира Недева от XII "а" на Математическа гимназия „Акад. Кирил Попов“ са тазгодишните лауреати на Панаира на науката..