“Магията на Китай“ е събитието, което стартира утре в 10.30 часа в Пловдив, в Център за китайски бойни изкуства, култура и традиции, на ул. „Райко Даскалов“ 72. То е за всички, които се интересуват от движение, самоотбрана, бойни изкуства, енергия, култура и калиграфия. Инициативата е с вход свободен.
Си Фу Станислав Багалев, Светла Кисьова, Димитър Тончев и Иван Динев са водещи и лектори на събитието. Програмата включва представяне на Ци Гун, китайската оздравителна гимнастика целяща възстановяване на енергийния баланс в организма и постигане на оздравителен ефект. Уъркшоп по калиграфия, с водещ Станислав Багалев. Димитър Тончев ще ни запознае с Тай Чи, една от най-известните древни китайски техники за движение, баланс и бойно изкуство.
Програмата продължава с уроци по Винг Чун и самоотбрана за деца и тийнейджъри. В ранните следобедни часове е отделено време и за литературно четене на китайски притчи, истории, разкази за деца и възрастни. В 15 часа стартира презентация на различни аспекти от китайската медицина, като акупресура, моксотерапия и вендузи, с водещ Светла Кисьова. Уроците по Винг Чун и самоотбрана за възрастни, също, са част от събитието в по-късните следобедни часове на съботния ден. "Магията на Китай" ще завърши с представяне на китайска чайна церемония – традиция, история и поднасяне, с водещ Светла Кисьова. Специални гости ще бъдат представители на Китайски културен индтитут - София.
„Това е една много стара идея за случване на нещата. Както знаете в Китай е много популярна идеята за Ин и Ян, която вече става много популярна и на Запад. Това е балансът между външното и вътрешното. Идеята за баланса, като цяло. Изкуството, културата са част от бита на всяка една нация. Както знаем, китайската култура и бит са много богати, и интересни. И освен, че сме запознати с бойната страна, тоест външната страна на Ин и Ян, където са Винг Чун, Тай Чи, самоотбраната, бойните изкуства, има една друга част, която е малко по-непозната. Става дума за вътрешната част, това е медитацията, затова ще покажем и Ци Гун. В тази част е и чаената церемония, където има търпение, внимание, детайл, който не само отваря нашите вкусови рецептори, но и отваря нашето съзнание навътре към самите нас. Калиграфията е другото нещо, което е много интересно. Човек докато държи четката, влиза в себе си и всъщност пише не само йеорглифи, а чрез своята енергия показва своето отношение към писмеността. Така, че към този баланс се опитваме да добавим тази непозната част от магията на Китай. Не само бойните изкуства, но и културата и тази дълбочина, която дават тези практики“, казва Си Фу Багалев.
Програмата по часове, може да видите във фейсбук страницата на събитието „Магията на Китай“.
Си Фу Станислав Багалев гостува в предаването „Вход свободен“.
Чуйте още, в прикачения файл.

Марица (Пловдив) взе гейм на полския първенец Девелопрес (Жешув), но отстъпи с 1:3 (19:25, 27:25, 18:25, 16:25) при гостуването си в зала Подпромье в първия си мач от програмата на група Е в Шампионската лига. В началото на срещата Девелопрес се възползва от своето домакинско преимущество, за да отвори ранна преднина от 10:5, която полякините увеличиха..
Отборът на Марица (Пловдив) стартира днес участието си в груповата фаза на волейболната Шампионска лига при жените. Жълто-сините се изправят срещу полския Девелопрес (Жешув) в двубой от група Е на най-авторитетния европейски клубен волейболен турнир. Състезателките на Ахметджан Ершимшек вече проведоха две тренировки в зала "Подпромие", където ще бъде..
Ясни са съдиите, които ще водят мачовете на пловдивските отбори през уикенда. Локомотив - Монтана беше поверен на Иван Иванов, а Ботев - Черно море ще води Мариян Гребенчарски. Ето и назначенията: 28 ноември 2025 г., петък, 17:30 ч. ПФК Локомотив Пловдив 1926 АД - ПФК Монтана 1921 ГС:Михаел Петков ПавловАС1:Иван Радославов ИвановАС2:Радослав..
Дисциплинарната комисия към БФС наложи поредните глоби на пловдивските Ботев и Локомотив заради поведението на техните фенове по време на двубоите от изминалия 16-и кръг на първенството. "Жълто-черните" са и с последно предупреждение за лишаване от домакинство. Ето какво гласи решението на ДК от днес : За обидни и нецензурни скандирания, на основание..
БК Локомотив (Пловдив) надигра БК Левски с 82:70 (21:16, 18:18, 25:22, 18:14) като гост в зала „Триадица“ в София в двубой от деветия кръг на НБЛ. Победата за гостите беше трета поредна и общо пета, докато баскетболистите на Левски претърпяха втора поредна и общо седма загуба. Двата състава изиграха равностойно първо полувреме, в което пловдивчани..