Необходим е анализ и сериозна работа за дигиталната трансформация на общинското здравеопазване в Пловдив, включително и по-голяма оптимизация на оперативните, административните и клиничните процеси. Това може да доведе до сериозно подобряване на качеството на предлаганите услуги, стана ясно по време на среща между експерти на Община Пловдив, Медицински университет в града и Български клъстер за дигитални решения и иновации в здравеопазването.
От неправителствената организация подчертаха, че работят много добре с Медицински университет-Пловдив, като висшето учебно заведение от тази година е и член на клъстера.
„Предвид доброто сътрудничество с Медицински университет-Пловдив и потенциалът на града, решихме да зопчнем от тук, заради добрата основа, която можем да положим“, каза Мира Ганова, изпълнителен директор на Български клъстер за дигитални решения и иновации в здравеопазването.
На срещата присъства и Радой Павлов, който живее и работи повече от 20 години в чужбина, а в момента е ръководител на „Дигитална архитектура“ към Университетската болница в Цюрих.
„Пристигам от една здравна система, която е на високо ниво, не само от гледна точка на дигитализация, но и като болнична инфраструктура. Очевидно ние няма как да направим големи стъпки и да се сравняваме с швейцарската здравна система. Но ние сме дошли с един пакет от предложения, с няколко малки, но важни стъпки, които трябва да се направят за да се положи основа за по-добро здравеопазване в Пловдив и областта“, заяви в инетрвю за Радио Пловдив Радой Павлов.
На първо място трябва да се създаде разбиране за информацията в здравната система и как тя да може да е в помощ не само от медицинските специалисти, но и от пациентите.
„Ще предложим и няколко конкретни стъпки за модернизиране на общинските здравни заведения, тъй като те нямат капацитет да се развиват като една модерна болница. Но смятаме, че с няколко малки стъпки, може да се повиши чувствително нивото на качесво на здравните услуги“, подчерта Павлов.
В звуковия файл можете да чуете цялото интервю с Радой Павлов.
Режисьорът и университетски преподавател с богат изпълнителски и постановъчен опит в областта на сценичните и екранни изкуства Петър Одажиев гостува в рубриката в седмицата от 18-ти до 23 ноември. Той е завършил НАТФИЗ “Кр. Сарафов”, София, специалност кино и ТВ режисура. Впоследствие завършва магистратура по арт мениджмънт в Ню Йорк...
Все повече започва да се утвърждава идеята, че блокирането на политическия процес в България е заради т.н. "домова книга", това мнение изрази в програма "Ден след ден" политологът Георги Киряков. Според него целта е да не се възможност на хора различни, от лансирани от ГЕРБ и ДПС-Ново начало да бъдат министър-председатели. Каква е..
Румъния и България могат напълно да се присъединят към европейското Шенгенското пространство с отворени граници от януари 2025 г., съобщи унгарският вътрешен министър Шандор Пинтер на неформалната среща на вътрешните министри България, Бумъния, Австрия и Унгария в Будапеща. Окончателното решение ще бъде взето през декември. Юлиана Николова от Портал..
"При 20 години посетих лаборатория в Института по демографски изследвания "Макс Планк" в Германия, където работех. Там имаше много интересен експеримент - понеже хората живеем стотина години, а те искаха трябва да се изследват моделите на живот, на смъртност, зависимостите статистически и математически, изследваха зелени еуглени. Мисля си, че ние тук..
България я чака неизбежен режим на тока тази зима заради недостиг на електроенергия, това предупредиха от Българския енергиен и минен форум. Те изпратиха декларация до всички политически партии в 51-то Народно събрание с призива да не се допусне политическата криза да прерастне в енергийна. "Не ми се иска да се връщаме в 80-те години на ХХ век, но е..