Първото работно утро ще започнем с пожелание за много светлина през новата седмица, а за да сте добре информирани и в крак с последните новини от страната и Пловдив, бъдете с нас във времето от 6 до 9.30 часа. Ето и темите в понеделник сутрин:
Ако съдим по температурите през уикенда и дългосрочната прогноза за октомври, очевидно лятото не иска да си отива. Есента обаче е факт, а с нея идват и тревогите, предимно във финансово изражение. На този фон правителството взе решение за повишаване на минималнат аработна заплата от 780 на 933 лева от 1 януари следващата година. Ще компенсира ли тя инфлацията или ще доведе до нейното повишение? Това ще питаме Любомир Дацов, бивш заместник-министър на финансите.
Ръст на случаите на заразени с Covid-19. На прага ли сме на нова вълна и необходими ли са по-строги мерки за ограничаване на заразата? Председателят на Лекарския съюз в Пловдив доктор Георги Цигаровски ще бъде наш събеседник по темата.
В зона „Култура“ очаквайте интервю на Живка Танчева с младите художници и ученици от Национална художествена гимназия „Цанко Лавренов“ Яна Панева и Георги Иванов, които откриват своята първа изложба в Културния център на Радио Пловдив.
Очаквайте и интервю на Веселина Пеева с Надежда Баева от Историческия музей в Пловдив, която ще ни разкаже за дигитализацията на непубликувани документи на френски език, свързани с личността на Найден Геров.
Преди всичко това – „Добро утро, ден!“. В рубриката ни тази седмица гостува Атанас Вълев, пловдивчанин, който живее в Ню Йорк и изуми американците със свои разработки на българско кисело мляко. С него ни среща Елена Крушкова.
Втори бойкот на хранителните магазини организират четири организации точно днес. Време не само за равносметка, но и здрав разум. На този фон управляващата коалиция на ГЕРБ-СДС, БСП и ИТН правят плахи опити да представят нов проект на бюджет, който дава щедро на едни, а на други – не. За финансите и опитите за политика ще говорим в утрото..
Заветите на Левски: знаем ли ги, разбираме ли ги, следваме ли ги? Защо се сещаме за Апостола само два пъти в годината? Можем ли да се измерваме с неговия аршин и да постигнем идеала му за силна и независима България? Отговори търси в репортажа си Димитър Владимиров , който разказва за поклонението пред паметника на Левски в Пловдив. Пари,..
Днес, когато се навършват 152 години от гибелта на Апостола, прекланяме глави пред делото на най-светлата личност в нашата история! За усещането да носиш Левски в сърцето, във вените ти да тече неговата кръв, да гориш с онзи пламък, с който е горял и той, разказва Христина Богданова - прапраплеменница на Васил Левски. Приликата е повече от поразителна -..
В утрото на 19 февруари продължават възпоменателните прояви в памет на Васил Левски. През последните години годишнината от обесването на Апостола на свободата се чества в два поредни дни, тъй като едни смятат, че по нов стил това е 18-и февруари, а други – 19-и февруари. 152 години след бесилото си спомняме за делото на Левски и неговите завети...
В навечерието на третата годишнина от руската инвазия в Украйна дискусиите за това какво да включва споразумението за мир стигнаха и до най-чувствителната част-възможното изпращане на миротворчески сили в Украйна. Европейските страни реагират противоречиво, а днес българският президент каза, че е категорично против изпращане на български войници в..